تناسب رنگ با دکوراسیون منزل

تناسب رنگ با دکوراسیون منزل
دسته : آموزش

بیشتر افرادی که به تازگی خانه خود را خریداری نموده اند و یا  به مکانی جدید اسباب کشی کرده اند درگیر مقوله ای به نام تناسب رنگ ها با دکوراسیون منزل هستند . افراد همواره تمایل دارند تا رنگ خانه هایشان با دکوراسیون آن ها متناسب باشد . به همین جهت است که آن ها می خواهند از رنگ و یا دکوراسیونی استفاده کنند  که رنگ بندی آن ها با یکدیگر متناسب باشد . در ادامه این متن قصد داریم تا مبحث تناسب رنگ ها با دکوراسیون منزل را به خوبی برای شما عزیزان بیان کنیم لذا بهتر است تا انتهای این متن با ما همراه شوید .

چه رنگ هایی را با هم استفاده کنیم ؟

اگر می خواهید رنگ های دیوار و سایر اجزای خانه تان با دکوراسیون تان متناسب باشد باید جزئیات و نکات بسیار زیادی را در نظر بگیرید که ما در این متن به شرح آن ها می پردازیم اما قبل از اینکه به سراغ این نکات برویم باید بدانید که انتخاب رنگ و دکوراسیون منزل امری کاملا سلیقه ای است . شما بیشترین میزان وقت را در خانه تان می گذرانید پس بهتر است رنگ و یا دکوراسیونی را انتخاب کنید که با سلیقه و ذات شما سازگاری داشته باشد . استفاده از توصیه های اصولی ممکن است مطابق سلیقه شما نباشد و در این حال شما کاملا مختار هستید تا مطابق علاقه خود عمل نمایید .

بکار گیری قانون 60_30 _ 10

قانون 60_30_10 یکی از مطرح ترین و البته بهترین قانون ها برای دکوراسیون منزل می باشد . بر اساس این قانون هر فضایی که رنگ بندی مناسبی دارد از سه رنگ مختلف ایجاد شده است که نسبت های متفاوتی از فضای را آشغال کرده اند . برای مثال شما یک کت و شلوار را در نظر بگیرید. اگر به این کت خیره شوید در می یابید که 60 درصد رنگ آن مربوط به کت است و 30 درصد آن مربوط به پیراهن و تنها 10 درصد آن مربوط به کراوات است . این یک مثال ساده از قانون مذکور بود . حال در یک اتاق نیز 60 درصد فضا را دیوار ، سقف و کف  پوش تشکیل می دهد ، 30 درصد فضای آن را وسایل داخل محیط یعنی مبل و فرش و… و 10 درصد باقی مانده نیز می تواند رنگ محیط و یا وسایل دیگری نظیر گلدان و… باشد .

شما می توانید بر طبق این قانون رنگ مناسب خود را برای فضای خانه تان انتخاب کنید. در ادامه این متن ترکیب رنگ هایی را به شما معرفی می کنیم که تا حد زیادی بر پایه این الگو هستند و شما می توانید به وسیله ی آن ها تناسب رنگ ها با دکوراسیون منزل تان را تنظیم و یا حتی یک نمونه همانند آن ها را انتخاب کنید .

ترکیب رنگ کرم با رنگ های تیره

رنگ کرم را می توان یکی از بهترین و البته پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون منزل دانست . این رنگ با رنگ های تیره ای نظیر ، قهوه ای ، سیاه ، و در برخی موارد هم خاکستری می تواند بسیار زیبا و جذاب باشد . بکار گیری این دو رنگ می تواند استایلی شیک و جذاب به خانه شما بدهد. این رنگ ها نماد متانت و وقار هستند و برای همین ترکیب آن ها با یکدیگر هم می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی استایل و ترکیب خانه شما بگذارد . در نظر داشته باشید که تنها 30 و یا 10 درصد از بخش خانه را با رنگ های تیره مزین کنید و مابقی بخش ها را با رنگ کرم تزئین نمایید به عبارتی اجازه دهید رنگ کرم در محیط دکوراسیون شما غالب باشد .

ترکیب رنگ کرم با رنگ های تیره

ترکیب رنگ کرم با رنگ های تیره

ترکیب رنگ نارنجی با رنگ های خنثی

رنگ نارنجی را می توان رنگ روح بخش نیز نامید . این رنگ در کنار هر ترکیب رنگی قرار بگیرد به آن روحیه و استایلی جدید می دهد. دقیقا به همین دلیل است که رنگ نارنجی را همراه با رنگ های خنثی استفاده می کنند چرا که رنگ نارنجی می تواند زیبایی و جلوه ای بی نظیر به خانه شما بدهد البته توصیه می کنیم تا رنگ های خنثی را بصورت غالب استفاده کنید و از رنگ نارنجی به میزان کمتری استفاده نمایید .

ترکیبترکیب رنگ نارنجی با رنگ های خنثی رنگ نارنجی با رنگ های خنثی

ترکیب رنگ نارنجی با رنگ های خنثی

ترکیب رنگ سفید با سایر رنگ ها

در نظر داشته باشید که رنگ سفید یکی از محبوب ترین و البته پرطرفدار ترین رنگ های موجود در جهان است که تقریبا با هر رنگ دیگری ست می شود . رنگ سفید از لحاظ رنگ شناسی خنثی است اما با این وجود می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد و این همان عاملی است که موجب شده تا این رنگ برای اغلب مردم مورد پسند باشد . شما می  توانید رنگ سفید را بصورت غالب ( یعنی 60 درصد فضا ) بکار ببرید و در کنار آن رنگ های دیگر را استفاده کنید . از آن جایی که رنگ سفید با اغلب رنگ ها متناسب است لذا سعی کنید تا رنگ های دیگر را بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید .

ترکیب رنگ سفید با سایر رنگ ها

ترکیب رنگ سفید با سایر رنگ ها

در تمام مراحل تنظیم و تناسب رنگ با دکوراسیون منزل بایستی رنگ اصلی خانه را عوض نمایید و تعویض وسایل منزل هیچ گاه عاقلانه و به صرفه نیست برای همین است که نقاشی ساختمان و دیوار خانه شما اصلی ترین فرآیندی است که بایستی برای تناسب رنگ ها با دکوراسیون منزل تان انجام دهید . البته باید خاطر نشان کرد که اگر رنگ آمیزی را بصورت غیر اصولی انجام دهید نه تنها نمی توانید یک بازدهی مناسب بگیرید بلکه تمام زحمات شما از بین خواهد رفت و دقیقا به همین دلیل است که توصیه می کنیم تا از یک تیم حرفه ای برای نقاشی ساختمان خود استفاده نمایید .

گروه رویال با داشتن چندین سال سابقه در امر نقاشی ساختمان می تواند در جهت تعیین رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل  و نقاشی ساختمان تان به شما مشاوره های لازم را ارائه دهد لذا اگر به دنبال خلق یک دکوراسیون بسیار زیبا در منزل تان هستید می توانید همین الان با مشاورین ما در گروه رویال در تماس باشید .

نظرات کاربران

مشاوره