نقاشی ساختمان چیست؟

دسته : آموزش

یکی از راه های زیبا و دلنشین نشان دادن خانه و محیط، نقاشی ساختمان  است که میتوان با نقاشی کردن ساختمان ،خانه و محل کار را زیبا تر و دل نشین تر نشان داد.

با نقاشی ساختمان میتوانید با پرداخت کمترین هزینه ، سلیقه خودتان را به چالش بکشید و محیط اطرافتان را هر طور که میپسندید تزیین کنید و رنگ های مورد علاقه تان را استفاده کنید و احساس رضایت کنید.

با نقاشی ساختمان میتوانید هر موقع که دوست داشته باشید رنگ ها را جایگزین کنید و از تکراری بودن محیط اطرافتان خلاص شوید.

تاریخچه نقاشی ساختمان چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، تاریخچه نقاشی ساختمان به زمان انسانهای اولیه برمیگردد و شواهد نشان میدهد که غارهای خود را رنگ آمیزی میکردند.

آنها با خون حیوانات ، شاخه ،برگ و تنه و ریشه درختان دیوارهای غارهای خود را رنگ میکردند و نقش و نگارهایی روی آنها میکشیدند.

نقاشی ساختمان در ایران هم  به عمارتها و کاخ های پادشاهان برمیگردد.در آن زمان نقاشان از گیاهان رنگ هایی را به دست می آوردند که به اصطلاح ،رنگ های گیاهی میگفتند. نقاشان از گیاهانی چون: حنا، روناس، لاجورد، گل سفید و امثال آن ،رنگ تولید میکردند.

رنگ های مصنوعی کم کم در اروپا رواج پیدا کرد و مردم عادی هم به فکر این افتادند که خانه های خود را با استفاده از رنگ، شیک و زیبا کنند.

با گذشت زمان ، اولین کارخانه تولید رنگ روغنی در ایران در سال 1318 تاسیس شد و با استقبال بی نظیر مردم هم همراه بود و در سال 1341 اولین رنگ روغنی با استفاده از مواد مصنوعی تولید شد.

انواع رنگ‌های مورد استفاده در نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک از قدیمی ترین نوع رنگ ها به حساب می آید که استفاده از آن بسیار راحت و آسان می باشد.برای اینکه بخواهیم  ماندگاری رنگ پلاستیک بیشتر باشد میتوان چندین بار از آن استفاده کرد.

رنگ روغن

رنگ های روغن همواره جزء محبوب ترین رنگ ها به حساب می آید و از آن برای نقاشی در و پنجره استفاده میشود. رنگ های روغنی به سه دسته براق ، مات و نیمه مات تقسیم می شوند.

بوی این رنگ برای کودکان،افراد سالخورده و بیماران مناسب نیست و توصیه میشود زمان استفاده از رنگ های روغنی به خصوص در فصل تابستان ،همه درب و پنجره ها باز باشد تا این افراد اذیت نشوند.

رنگ مولتی کالر

از رنگ مولتی کالر میتوان بر روی سطوح استفاده کرد و به نوعی ایرادات کار را با آن پوشانید.این رنگ در برابر گرد و غبار و دود بسیار مقاوم است و در مکانهای بسیار شلوغ با کمترین هزینه از رنگ های مولتی کالر استفاده کرد.لازم به ذکر است که این رنگ هیچ بوی بدی ندارد.

رنگ بلکا

رنگ بلکا از پنبه ساخته شده و نوعی پوشش سلولزی می باشد که به جای کاغذ دیواری از آن استفده می  کنند و همچنین مقرون به صرفه نیز است.قابل شستشو می باشد و هیچ گاه ترک نمی خورد.

رنگ پتینه

این رنگ به فرد این اجازه را میدهد که هر سطحی را که دوست داشته باشد طراحی کند و نسبت به دیگر رنگ ها بسیار مقاوم است و دیرتر کثیف میشود.

 

 

 

نظرات کاربران

مشاوره