نقاشی ساختمان مدرسه چگونه است؟

نقاشی ساختمان مدرسه چگونه است؟
دسته : آموزش

نقاشی ساختمان مدرسه چگونه است؟

یکی از مهم ترین فضاهایی که کودکانمان در دوران مهم و حساس زندگی خود پا می گذارند، مدرسه است. و با شروع سال تحصیلی زیبایی و جذابیت مدارس یکی از مهمترین مسئولیت های کارکنان در جذب دانش آموزان است.

مدارس به علت تردد فراوان و وجود تعداد زیادی از افراد سرنوشت ساز کشور باید حداقل هر سال نقاشی و رنگ آمیزی شوند.

استفاده از رنگ های سبز در طیف های مختلف وهم چنین استفاده از طیف های آبی برای دیوارها و رنگ های روشن برای سقف ها باعث ایجاد  یک فضای آرامش بخش برای دانش آموزان می گردد. در مدارس به علت رفت و آمد فراوان و احتمال کثیف شدن زود به زود دیوارها لازم است حتما از رنگهای روغنی استفاده گردد به خاطر اینکه هم قابلیت شستشو دارند و هم از نظر استحکام و دوام شرایط بهتری دارند.

هرچقدر رنگ دیوارها براق تر باشد از دوام بیشتری برخوردار است. همچنین به خاطر براقیت و صافی زیاد شستشوی آن بسیار آسان می باشد.

نقاشی ساختمان مدرسه چگونه است؟

نقاشی ساختمان مدرسه چگونه است؟

 

در صورتی که دیوارهای حیاط مدرسه ازسیمان ایجاد شده باشد، می توان با رنگ آمیزی آن ها فضای بیرونی مدرسه را جذاب تر و دل انگیز تر کنیم. همچنین رنگ آمیزی می تواند باعث شود تا سطوح از حشرات و مورچه ها و…. پاکسازی گردد

از دیگر فضاهای مدرسه، دست شویی می باشد که علاوه بر رنگ آمیزی آن قست، میتوان برای کف از سرامیک و … استفاده نمود. باید تمام توان خود را در زیباسازی مدارس به کار ببریم. زیرا تاثیرات فراوانی بر یادگیری عزیزانمان دارند.

بهترین زمان برای رنگ آمیزی و طراحی مدارس در جهت زیباسازی آن ها، فصل تابستان می باشد زیرا در آن فصل مدارس تعطیل بوده و فضای کار بسیار خلوت می باشد. و در سال تحصیلی جدید، دانش آموزان از دیدن مدرسه شگفت زده می گردند.

روانشناسی رنگ جهت استفاده در مدارس

این موضوع اهمیت زیادی دارد که در فضای آموزشی از جمله مدارس و دبیرستان ها از رنگ آمیزی مدرسه استفاده شود، زیرا رنگ ها به طور طبیعی در روحیه و میزان هوش و یادگیری دانش آموزان بسیار تاثیر می گذارد. رنگ های گرم مثل زرد، نارنجی و قرمز، محرک ذهن هستند و در افزایش دقت و هوشیاری ذهن ، تاثیر دارند. به همین دلیل در فضاهای آموزشی، از طیف های مختلف رنگ های گرم به فراوانی استفاده می گردد.

مدرسه خانه ی دوم فرزندان ماست، پس نباید نسبت به نقاشی آن بی تفاوت باشیم.

 

نظرات کاربران

King
12 . اسفند . 1401

آقای رضائیان با سلام ک خدا قوت نمونه کارهای نقاشی مدارس شما رو از نزدیک دیدم بسیار عالی بود انشالله تابستان امسال قبول زحمت مدرسه حافظ را در لیست نوبت داشته باشید

مشاوره