نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری چیست؟

نقاشی ساختمان
دسته : آموزش نقاشی ساختمان

اگر میخواهید منزل یا محل کارتان را بازسازی کنید و دوباره آنجا را نقاشی کنید به شما پیشنهاد میکنیم از رنگهای ساختمانی طرح کاغذ دیواری استفاده کنید.چرا که نمای بسیار زیبا و فوق العاده ای را به محیط میدهد و همچنین از هزینه های بالای کاغذ دیواری جلوگیری میکند. نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری به گونه ای است که وقتی به محیط نگاه میکنید همانند این است که از کاغذ دیواری های بسیار مدرن و جذاب استفاده کرده اید و مطمعنا از آن راضی خواهید بود.

نقاشی ساختمان در تهران با متخصصین رویال پینت

نقاشی ساختمانی با طرح های کاغذ دیواری

یکی از قابلیت های رنگ های ساختمانی با طرع کاغذ دیواری،تنوع بالای آن است که به راحتی با ترکیب رنگ ها به رنگ مد نظرتان دست پیدا کنید و هر زمان که بخواهید محیط را نقاشی کنید. از وسایل نقاشی که میتوان  به راحتی رنگ های ساختمانی با طرح های کاغذ دیواری را بر روی دیوار نقاشی کرد،غلطک است که خود این غلطک ها نیز طرح دار می باشند و با استفاده از غلطک های طرح دار جلوه های بسیار زیبایی را بر روی دیوار انتقال دهید. به وسیله غلطک های طرح دار به راحتی میتوانید از رنگ های روغنی و پلاستیکی بر روی دیوار استفاده کنید و در کمترین زمان طرح مورد نظرتان را روی دیوار هک نمایید بدون آنکه جای غلطک بر روی دیوار باقی بماند.

روش‌های نقاشی دیوار با طرح کاغذ دیواری

برای نقاشی فضا با طرح کاغذ دیواری به کمک سه ابزار نیاز دارید. باید قبل از شروع کار ابتدا سطح موردنظر را با استفاده از رنگ روغن یا رنگ پلاستیک رنگ کنید. سپس از روش های زیر استفاده کنید:

استفاده از غلتک طرح‌دار

اگر مهارتی در نقاشی ندارید و یا تازه کار هستید بهتر از غلطک های طرح دار استفاده کنید.

این غلتک‌ها در اندازه‌های مختلف موجود هستند. این غلتک‌ها از دو بخش دسته فلزی غلتک و سری آنتشکیل می شود.

غلتک‌های ساده برای رنگ آمیزی یکدست و غلتک‌های طرح‌دار برای ایجاد اشکال و طرح‌های مختلفی بر روی دیوار استفاده می‌شوند. این نوع غلتک در انواع طرح‌های مختلف هندسی، گلدار، طرح چوب، مینیاتوری، طرح‌های کودکانه و …. در بازار موجود هستند.

خدمات نصب کاغد دیواری در تهران با نصاب حرفه ای در رویال پینت

استفاده از مهرهای طرح‌دار

این مهرها در اندازه‌ ها و طرح‌ های مختلف در بازار موجود هستند. برای ایجاد طرح کاغذدیواری روی دیوار کافی است مهر را به رنگ آغشته کرده و بر روی دیوار فشار دهید. اگر میخواهید رنگ زمینه دیوار را نیز تغییر دهید باید ابتدا سطح زیری را رنگ کنید. سپس با تکرار استفاده از مهرها به صورت منظم بر روی دیوار، طرح دلخواه را ایجاد کنید.

استفاده از شابلون

شابلون‌ها از ابزارهای مدرن رنگ آمیزی هستند که دارای طرح‌های بسیار زیادی است. کار با شابلون نیز مانند دو مورد قبلی بسیار راحت است و طرح‌های بسیار زیبایی بر روی سطح ایجاد می‌کند. شما می توانید طرح شابلون مورد نظر را از بازار تهیه کرده و یا با استفاده از طلق، شابلون مورد نظر خود را بسازید.

مزایا استفاده از طرح کاغذ دیواری برای نقاشی ساختمان

  • صرفه جویی در هزینه
  • انجام آسان
  • امکان ایجاد طرح های متنوع
  • پوشاندن ساده

هزینه نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری

هزینه های نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری زیاد بالا نیست و فقط نیاز به رنگ های پلاستیکی و روغنی با کیفیت دارید و با استفاده از غلطک میتوانید به راحتی رنگ آمیزی را انجام دهید. نکته ای که باید در مورد غلطک به آن اشاره کنیم این است که به طورمکرر غلطک  را تمیز کنید تا ردی روی دیوار نیندازد.

 

نظرات کاربران

مشاوره