چگونه نقاش ساختمان شویم؟

دسته : آموزش نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان از جمله مشاغلی است که نه نیاز به سرمایه بالا و نهمچنین تحصیلات خاصی دارد.فقط باید بدن سالمی داشته باشید و مهارت آن را یاد بگیرید. تا زمانی که ساختمان سازی صورت می گیرد نقاشی ساختمان هم وجود دارد،پس قلمو را به دست بگیرید و با کمی سرمایه و جنم داشتن میتوانید شروع  به کار کنید.

نقاش ساختمان شدن را چگونه شروع کنیم؟

اگر میخواهید یک نقاش ساختمان حرفه ای شوید یک شبه نمی شود و باید شاگردی کنید و تجربه کسب کنید .قواعد و اصول آن را یاد بگیرید. زمانی که شما تجربه یک حرفه را کسب میکنید همیشه مشتری خود را دارید و میتوان گفت که همیشه درآمد خود را دارید.

فردی که میخواهد نقاش ساختمان بشود باید سرما و گرمای این کار را بچشد.از سمباده زدن تا لیسه زدن (لکه گیری)فاصله زیادی است و باید کارگری کنید تا اوستا شوید.همچنین ماستیک کردن یا زیرسازی کردن کار نقاش های حرفه ای است که آن هم باید کم کم فرا بگیرید تا یاد بگیرید.

البته سازمان فنی و حرفه ای هم کلاسهایی را در خصوص نقاشی ساختمان برگذار میکند ولی هیچ چیز مانند تجربه نمیشود و تا قلمو به دست نگیرید اوستا کار نمیشوید.

لوازم مورد نیاز برای یک نقاش ساختمان

مقدار کمی پول و کلی حوصله و تلاش

همانطور که گفته شد نقاشی ساختمان نیاز به سرمایه زیادی ندارد و فقط باید مهارت کسب کنید.برای خرید لوازمتون میتوانید پولی که در ابتدای کار از مشتریتان میگیرید وسیله های مورد نیازتان را خریداری کنید.

از مهم ترین وسایل نقاشی ساختمان میتوان به کاردک، لیسه، نردبان، قلم مو، غلتک، تخته بتونه، سمباده و متر اشاره کرد که باید در ابتدای کار با چند صد هزار تومان هزینه کردن آنها را به دست آورد.

البته یکی از مهم ترین ابزار یا وسیله ای که یک نقاش ساختمان به آن نیاز دارد و بدون آن نمیتواند کار کند،رنگ است .یک نقاش ساختمان ماهر باید رنگها را بشناسد و ترکیب آنها را نیز بلد باشد.

شرایط دریافت دستمزد در نقاشی ساختمان

دریافت مزد به دو شکل میتواند انجام بگیرد،روزمزد و کنتراتی.در دریافت مزد به صورت روزمزد هر تعداد روزی که کار کنید،حقوق دریافت میکنید و دریافت مزد به صورت کنتراتی یا پروژه ای ،مقداری پول در ابتدا و مقداری در میانه کار و باقی مانده دستمزد را در زمان تحویل کار میتوانید دریافت کنید.

شما میتوانید در طول روز از ساعت 8 صبح کار را شروع کنید و تا 5 بعد از ظهر آن را به پایان برسانید،البته اگر مشتری عجله داشته باشد میتوانید اضافه کار انجام دهید  تا پروژه را زودتر به اتمام برسانید و همچنین اگر روزمزد پول دریافت میکنید در صورت انجام اضافه کاری،میتوانید مزد بیشتری بگیرید.

نکته آخر

اگر میخواهید نقاش ساختمانی باشید که همیشه کار داشته باشید و هیچوقت بیکار نباشید سعی کنید تمام زیر و بم کار را یاد بگیرید،با هوش باشید و از همه مهم تر خوش قول باشید تا مشتری همیشه از شما راضی باشد. مواظب سلامتیتان هم باشید چرا که باید مدت زمان زیادی را سر پا کار کنید  و ممکن است گردن درد و کمر درد به سراغتان بیاید.

 

نظرات کاربران

مشاوره