نقاشی تابلو

نقاشی تابلو
دسته : دسته‌بندی نشده

در نقاشی تابلو تصویر دلخواه شما توسط گروه نقاشان شرکت نقاشی رویال تصویرسازی می شود.(طبیعت ،پرتره …) و می توانید آنچه را که در ذهن خود دارید به وسیله هنرمندان و نقاشان رویال به عرصه نمایش بگذارید.

طراحی اجزا چهره

یکی از موضوع مورد علاقه همه دوستانی که به طراحی و نقاشی تابلو علاقه نشان می دهند، بحث طراحی از چهره افراد می باشد.
ابتدا باید  مراحل تمرینات خطی و مطالعه آناتومی چهره و علم داشتن بر محل درست هر یک اجزا صورت صورت بگیرد. سپس باید تمرین و زدن اسکیسهای فراوان برای شروع یک کار تمیز از یک سوژه و مدل مناسب انجام شود. که در اینصورت میتوانیم از اشخاص اطراف خودمان درخواست كنيم تا به عنوان سوژه با ما همكاری كنند. از او بخواهید حالت چهره را به صورت رخ، نیم رخ یا سه رخ (حالت مد نظرتان) در هر وضعیتی که راحت است قرار دهد تا انتهای طراحی و نقاشی تابلو احساس ناراحتی نکند.

طراحی و نقاشی تابلو

طراحی از روی مدل زنده به مراتب بهتر خواهد بود و به مرور زمان کارمان بسیار قوی خواهد شد. اگر در هر زمان سوژه زنده نداشتیم به كمك آينه میتوانیم از چهره خود طراحی کنیم. برای طراحی از چهره خود آینه مناسب و بزرگ باشد و زاویه ای درست و مکانی راحت انتخاب کنیم تا پایان نقاشی تابلو احساس خستگی نکنیم.

پس از كسب مهارتهای كافی میتوانيم از روی تصاوير و عكسها نيز اقدام به طراحی و نقاشی تابلو كنيم ولی در هر حال تاكيد ما بر طراحی از سوژه عينی است، نه ذهنی.

نقاشی پرتره

نقاشی پرتره

رعایت تناسبات در نقاشی تابلو چهره

برای طراحی چهره و نقاشی تابلو ، ابتدا بيضی تخم مرغی شكلی را به عنوان سر، در نظر گرفته و ترسيم نماييد. يک خط عمودی دو نيمه چپ و راست چهره را به وجود می آورد. با ترسيم يک خط افقی كه بيضی را به چهار قسمت مساوی تقسيم می كند، محل چشم ها در چهره مشخص میشود. چنانچه خط افقی را به پنج قسمت مساوی تقسيم كنيم، اندازه چشمها معلوم میشود.

طراحی چهره در نقاشی تابلو

شما متوجه میشويد كه فاصله بين دو چشم، برابر با يك چشم است. نيمه بالای چهره را برای ابرو، پيشانی و موها در نظر گرفته و در نيمه پايينی به سراغ خط عمودی وسط چهره رفته و به كمك آن محل قرار گيری اجزا ديگر چهره در نقاشی تابلو را پيدا میكنيم. اگر از خط افقی تا پايين بيضی را به دو نيمه تقسيم كنيم، نوك بينی بر روی اين نقطه واقع میشود. از اين نقطه تا انتهای بيضی را نيز به نسبت يك سوم و دو سوم علامت گذاری میكنيم تا خط ميان لبها نيز مشخص شود.

نکات لازم در نقاشی تابلو

پیش از اینکه در مرحله کلی بخواهیم اجزا را به صورت کلی بر روی چهره بکشیم، از قبل تمرینی بر روی تک تک اجزا با دقت بر روی جزییات داشته باشیم، که در مرحله  اجمالی هریک به راحتی در جای درست آن تمرکز شده است . جزییات را از قبل بدانیم و با مشاهده دقیق، طرح را راحت و با لذت بزنیم.
چشم و ابرو، گوش و بینی و لبها را کم رنگ  بکشید. خطوط چین و چروک، خط رویش موهای بالای پیشانی و فرم کلی موی سر را با جزییات کشیده و سپس به سراغ سایه ها و جزییات اجزا می رویم. اینها از جمله نکاتیست که باید در هنگام نقاشی تابلو مورد توجه قرار بگیرد.

نقاشی پرتره سیاه قلم

نقاشی پرتره سیاه قلم

چگونگی طراحی چهره

موضوعی كه مورد توجه همه دوستانی که به طراحی و نقاشی تابلو علاقه نشان می دهند وجود دارد طراحی چهره  می باشد.
لازم است ابتدا مراحل تمرینات خطی و مطالعه آناتومی چهره و علم داشتن بر جای درست اجزا صورت صورت گیرد. سپس تمرین و زدن اسکیسهای فراوان برای شروع یک کار تمیز توسط یک سوژه و مدل مناسب انجام گیرد. برای نقاشی تابلو از چهره افراد میتوانیم از اشخاص اطراف خودمان درخواست كنيم تا به عنوان سوژه با ما همكاری كنند. از او بخواهیم حالت چهره را به صورت رخ، نیم رخ یا سه رخ (حالت مد نظرتان) در هر وضعیتی که راحت است قرار گیرد تا انتهای طراحی احساس ناراحتی نکند.

تابلو نقاشی مدرن

طراحی از روی مدل زنده برای نقاشی تابلو به مراتب بهتر خواهد بود و به مرور زمان کارمان بسیار قوی خواهد شد. اگر در هر زمان سوژه زنده نداشتیم به كمك آينه میتوانیم از چهره خود طراحی کنیم. برای طراحی از چهره خود آینه مناسب و بزرگ باشد و زاویه ای درست و مکانی راحت انتخاب کنیم که تا پایان احساس خستگی نکنیم.

نقاشی چهره

نقاشی چهره

پس از كسب مهارتهای كافی میتوانيم از روی تصاوير و عكسها نيز طراحی كنيم ولی در هر حال تاكيد ما بر طراحی از سوژه عينی است، نه ذهنی.

نکته

رازی در طراحی صورت و نقاشی تابلو وجود ندارد ، بلکه اگر ساختمان جمجمه وعضلات را بشناسیم اجزا را به طور دقیق ترسیم میکنیم و درنهایت نقاشی خوبی به ثبت برسانیم. از دیگر انواع نقاشی تابلو میتوان به نقاشی تابلو کلاسیک، نقاشی تابلو با رنگ روغن، نقاشی مدرن و… اشاره کرد. که هریک سبک و سیاق خاص خود را دارا میباشند.

شرکت نقاشی ساختمان رویال

شرکت نقاشی رویال به همراهی مجموعه ای از حرفه ای ها در زمینه نقاشی و رنگ ساختمان در تهران و کرج فعالیت میکند. همچنین این شرکت به طراحی تابلو نقاشی و … در کنار کار خود می پردازد و خدمات خود را با کیفیت عالی و قیمت های مناسب ارائه می دهد. برای ارتباط با اعضای شرکت رویال از طریق تماس با ما اقدام نمایید. همچنین از شما دعوت می شود نمونه کارهای شرکت رویال را بازدید بفرماییید.

 

نظرات کاربران

لرستان
10 . اردیبهشت . 1398

بسیار زیبا

راه های یادگیری سریعتر ریاضی – نودی
31 . خرداد . 1398

خوب بود

سوله بیستون سازه
20 . تیر . 1398

سلام عالی بود

مشاوره