اپوکسی

اپوکسی
دسته : خدمات

اپوکسی در دو نوع رنگ و کف پوش اپوکسی ارائه می شود. قبل از استفاده از اپوکسی، لازم است تمامی نکات درباره اپوکسی و موارد مصرف انرا بدانیم و سپس اقدام نماییم. در اینجا سعی داریم آنچه را که لازم است در مباحث آموزش اپوکسی مطرح شود، بر اساس تجربه و تخصص اعضای شرکت رویال با شما در میان بگذاریم.

اپوکسی چیست

این ماده بر اساس ترکیب دو نوع ماده به نام رزین اپوکسی و هاردنر تولید میشود. در ساختار شیمیایی اپوکسی‌، بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید میشود. در حقیقت اپوکسی، به دلیل چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص مکانیکی و مقاومت الکتریکی نسبت به سایر رزین ها بیشتر شناخته می شود. آن چیزی که اپوکسی را نسبت به سایرین متمایز می کند اینست که بسیاری از خواص آن را می توان مطابق با نیاز محیط تغییر داد. بطور مثال می توان گفت اپوکسیهای پرشده از نقره رسانای الکتریکی خوبی هستند. اپوکسیهای ترکیب شده از روی، مقاومت خوردگی خوبی دارند. اپوکسی خالص عایق الکتریکی میباشد و…

 

اپوکسی

اپوکسی

انواع اپوکسی

اپوکسی به دو نوع رنگ اپوکسی(دیوار و سقف) و کفپوش اپوکسی تقسیم می شود. کف پوش اپوکسی، در بسیاری از محیط ها از جمله در منازل مسکونی برای حمام و آشپزخانه قابل استفاده میباشد و می تواند نسبت به سایر کف پوش ها جذابیت خاصی را ایجاد نماید.

مزایای اپوکسی

رنگ اپوکسی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت، اصطحکاک و عوامل جوی و شیمیایی دارد بهترین جایگزین برای پوشش های محافظتی می باشد. بنابراین اپوکسی در شرکت هاس صنعتی، شرکتهای داروسازی و… به دلیل خاصیت ضد باکتری که دارد استفاده می گردد.

 • کیفیت و دوام مناسب
 • قابل شستشو
 • عایق بودن
 • انعطاف پذیر و ضربه پذیر
 • جذب آب و روغن و مایعات درآن امکان ندارد
 • سبک و کم حجم
 • دارای سطحی یکنواخت و رنگ بندی متنوع
 • عدم جذب گرد و غبار و دارای خاصیت ضدعفونی شدن
 • همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر اپوکسی، درست اجرا شود، بیش از 15 سال دوام کاری خواهد داشت.

کاربرد اپوکسی

اپوکسی به دلیل مزایای فراوانی که دارد، در محیط هایی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند استفاده می گردد. از جمله کاربردهای این ماده این موارد می توانند باشند:

 • کفپوش های صنعتی
 • کفپوش های ورزشی
 • عایق
 • جلا و محافظت های نما
 • پوشش های حفاظتی
 • رنگ های پوششی
کاربرد اپوکسی

کاربرد اپوکسی

که هر محیطی بسته به نیاز خود از نوع و ضخامت خاصی استفاده می کند. به عنوان مثال از جمه مهمترین پارامترها در طراحی یک محیط ورزشی، بحث امنیت آن میباشد. کفپوش اپوکسی، این امکان را می دهد تا بدون نگرانی بازی های پرتحرکی نظیر والیبال، بسکتبال و … در سالن برگزار شود و خطری برای کسی اتفاق نیفتد. به علاوه محیط های صنعتی نیازمند استفاده از کف پوش هایی هستند که ضد آب باشند، در برابر ضربه مقاوم باشند. گردو غبار  و … را به خود جذب نکنند و… که همه این موارد در استفاده از کف پوش اپوکسی، می تواند حاصل شود.

اجرای اپوکسی

اجرای اپوکسی به دلیل وجود رقیق کننده های قوی خطراتی را می تواند در پی داشته باشد و بسیار حساس میباشد. بنابراین باید توسط افراد ماهر و متخصص با رعایت اصول ایمنی انجام گیرد. این حساسیت در مورد رنگ اپوکسی، دوچندان بوده و باید تمامی روند اجرا اپوکسی اصولی شکل گیرد.

شرکت رویال برای اجرای پروژه های رنگ اپوکسی در تهران و کرج ابتدا مناطقی را که نیاز به بازسازی دارند با بتونه مخصوص پلی اورتان و رزین و … زیرسازی می کند.برای اینکار از یک توری مخصوص استفاده می کنند. نقاش باید از لباس مخصوص و ماسک های ایمنی در هنگام کار استفاده کند تا آسیبی نبیند. سپس کار خود را برای اپوکسی، آغاز می کند.

اجرای کف پوش اپوکسی

نحوه اجرای کف پوش اپوکسی، قدری راحتتر است و خطرات کمتری در پی خواهد داشت.بنابراین بسیاری از افراد که به دنبال ایجاد زیبایی بی مانند برای سرویس های منازل خود میباشند از این نوع کف پوش کمک می گیرند. کفپوش اپوکسی سه بعدی نیز وجود دارد و بسیار زیبا میباشد.

اجرای کفپوش های اپوکسی

اجرای کفپوش های اپوکسی

برای اجرای این نوع کف پوش ابتدا باید سطح محیط را کاملا صاف و تمیز نموده و این مایع را که به صورت خود تراز میباشد در کف محیط پخش کنید. اگر محیط دارای سطحی صیغلی است، باید روی آن چند خراش ایجاد شود تا چسبندگی بالا برود. بعد از آنکه به صورت یکنواخت در همه جا پخش شد، از خشک کن مخصوص استفاده می شود و ظرف چند ثانیه کاملا خشک می گردد.

 

خطرات اپوکسی

همانطور که قبلا ذکر شد، اپوکسی، به دلیل آنکه از مواد رقیق کننده قوی تینر 10 هزار یا 15 هزار استفاده می کند، خاصیت اشتعال زایی و حساسیت بالایی دارد. باید تحت مراقبت های ویژه ای انجام شود. بنابراین لازم است برای اجرای اپوکسی، از مجموعه ای باتجربه و متخصص کمک گرفته شود که تمامی روند اجرا را به صورت استاندارد و اصولی پیاده سازی می کنند.

نکات ایمنی اپوکسی

نکات ایمنی اپوکسی

در هنگام اجرای اپوکسی، هیچ گونه ماده آتش زا نباید در محیط باشد و حتی در مواقعی چراغ ها نیزباید خاموش باشد(روشن کردن سیگار نیز خطرآفرین مبباشد). اجرای اپوکسی، به همین دلیل در طول روز اتفاق می افتد و نقاش باید با استفاده از ماسک های مخصوص تنفس کند تا خطری برای ایشان اتفاق نیفتد.

گاهی ممکن است به دلیل حساسیت زایی این مواد ترکیب شده، نیاز به استفاده از آمپول های ضد حساسیت باشد تا از بروز هرگونه آلرژی جلوگیری به عمل آید.

قیمت اپوکسی

بعد از آنکه مشتری تصمیم گرفت که اپوکسیها را در کدام یک از محل های مورد نظر خود پیاده سازی کند، باید با مشورت از کارشناس مربوطه نسبت به انتخاب نوع اپوکسی اقدام نماید.چراکه قیمت اپوکسی، براساس میزان ضخامت آن معین می گردد و از این رو بعد از تعیین نوع کارشناس قادر خواهد بود که برآورد هزینه کند.

شرکت نقاشی ساختمان

شرکت رویال به همراهی مجموعه ای از حرفه ای های حوزه رنگ و نقاشی ساختمان، در تهران و کرج فعالیت می کند. این مجموعه با ارائه خدمات با کیفیت و قیمت مناسب سعی می کند آنچه را که مشتری در ذهن خود ترسیم نموده است تحقق بخشد. برای ارتباط با مجموعه رویال از طریق تماس با ما اقدام نمایید. همچنین می توانید از نمونه کارهای شرکت رویال دیدن بفرمایید.

نظرات کاربران

مشاوره