تعمیر و سرویس رادیاتور، تعمیر شوفاژ در محل + [قیمت 1402]

بازه قیمت :

50000 الی 420000 تومان

جدول قیمت ها

کاربر گرامی :

لطفا قبل از ثبت سفارش به نکات زیر توجه فرمایید:

*در صورت خرید مواد اولیه توسط متخصص، از او درخواست کنید تا فاکتور خرید را به شما ارائه دهد.

* در صورت عیب یابی (دست به آچار شدن ) و پس از عدم توافق بین طرفین ،متخصص مجاز به دریافت هزینه 100000 تومانی تحت عنوان هزینه کارشناسی می باشد .

* لازم به ذکر است که هزینه ایاب و ذهاب متخصص 50000 تومان می باشد .

 *سرویس کامل رادیاتور شامل باز شدن و شستشوی رادیاتور و بستن مجدد رادیاتور به همراه هواگیری میباشد.

شرح خدمات واحد / قیمت (تومان)
سرویس کامل رادیاتور: هر عدد / 380,000 - 290,000
هواگیری رادیاتور: بالای 3 عدد / 45,000
هواگیری رادیاتور: برای زیر 3 عدد / 60,000
نصب رادیاتور: برای زیر 2 عدد / 220,000
نصب رادیاتور: بالای ۲ عدد / 160,000
باز کردن رادیاتور: برای زیر 2 عدد / 140,000
باز کردن رادیاتور: بالای ۲ عدد / 110,000
تعویض شیر رفت و برگشت رادیاتور: هر عدد / 290,000 - 210,000
اضافه کردن پره به رادیاتور: هر پره / 170,000 - 100,000

نظرات مشتریان

وسایل گرمایشی در محل سکونت یا محل کار، در فصول سرد سال، اهمیت بالایی پیدا می‌کنند. به همین دلیل، نیاز است تا پیش از رسیدن سرما، سرویس و تعمیر لازم این تجهیزات صورت بگیرد. شوفاژها یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های گرمایشی متمرکز هستند که در خانه‌ها و یا ساختما‌ن‌های اداری و تجاری استفاده می‌شوند. برای استفاده از شوفاژ از یک منبع تولید انرژی گرمایی استفاده می‌شود که ممکن است شوفاژخانه و یا پکیج باشد. در این مطلب از رویال پینت با نحوه تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ آشنا شوید و نکات مهم در تعمیر رادیاتور شوفاژ را بدانید.

رادیاتور شوفاژ و انواع آن

همانطور که گفته‌شد، در ساختمان‌هایی که نصب رادیاتور شوفاژ برای سیستم گرمایشی انجام می‌شود، پکیج و یا موتورخانه، انرژی آن را تامین می‌کند. این انرژی گرمایی از طریق آب گرمی برای شوفاژ تامین می‌گردد که توسط سوخت‌های مختلفی می‌تواند گرم شود. اگر از موتورخانه استفاده شود، سوخت اصلی سیستم گرمایشی، گاز طبیعی و یا گازوئیل است و در پکیج‌ها، المنت‌های برقی استفاده می‌شود که آب را گرم می‌کند. آب گرم توسط باکس‌های فلزی جابه‌جا می‌شود تا گرما را انتقال دهد؛ به این باکس، رادیاتور می‌گویند.

رادیاتورها انواع مختلفی دارند و به شکل‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند؛ یکی از این دسته‌بندی‌ها، جنس شوفاژها است که اغلب از جنس آلومینیومی و فولادی هستند. اگر از جنس شیشه‌ای یا چدنی باشند، بازدهی آن‌ها کمتر است و به همین دلیل رایج نیستند.

همچنین رادیاتورها را براساس عملکردی که دارند نیز به پنج دسته تقسیم می‌کنند که شامل رادیاتورهای پره‌ای، رادیاتور پنلی، رادیاتور قرنیزی، رادیاتور دکوراتیو و حوله خشک‌کن هستند. هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

از نظر برند نیز رادیاتور شوفاژها را براساس برند آن‌ها به انواع ایرانی و خارجی تقسیم می‌کنند که متداول‌ترین برندهای بازار شامل بوتان، لورچ، ایساتیس، پارس، ایران رادیاتور، شابرن، ونداد، سپاخان و… هستند.

انواع رادیاتور شوفاژ

در ادامه ویژگی‌های این پنج مدل رادیاتور شوفاژ که گفته شد را توضیح داده‌ایم. پس از آن، بررسی می‌کنیم که چرا به تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ نیاز داریم.

 • رادیاتور پره‌ای:  آب در این مدل، داخل پره‌های رادیاتور در جریان است و با هوای مجاور تمای بیشتری دارد، به همین دلیل انتقال گرما در رادیاتور پره‌ای، بهتر صورت می‌گیرد. اگر برای گرم کردن محیط بزرگ‌تری از این رادیاتور استفاده شود، تعداد پره‌ها و عرض رادیاتور را بیشتر در نظر می‌گیرند تا قدرت گرمادهی آن نیز بیشتر شود.
 • رادیاتور پنلی: این رادیاتورهااغلب از جنس فولاد ساخته می‌شوند، دارای سطح یکپارچه‌ای هستند و مسیر جریان آب در آن‌ها کمتر است. این مدل‌ها از مدل‌های پره‌ای، به‌روزتر هستند؛ اما یک عیب عمده دارند که اگر مشکل و یا سوراخی در مسیر داخلی ایجاد شود، باید کل رادیاتور تعویض گردد؛ در حالی‌که در مدل‌ پره‌ای، پره‌ها جداگانه می‌توانند تعویض و جایگزین شوند.
 • رادیاتور قرنیزی: در رادیاتور قرنیزی که جدیدترین مدل‌ رادیاتور بازار محسوب می‌شود، قرنیزهای گوشه اتاق به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که در آن‌ها لوله‌هایی تعبیه می‌گردد که از جنس مس یا آلومینیوم هستند و جریان آب گرم از آن‌ها عبور می‌کند. از مزیت‌های این رادیاتور، ظاهر زیبای آن است و همچنین این‌که در اتاق‌های کوچک، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند.
 • حوله خشک‌کن: این نوع رادیاتورها اغلب در داخل حمام‌ها استفاده می‌شوند. در حوله خشک‌کن‌ها یک سری لوله‌های حاوی آب به صورت افقی تعبیه می‌شوند که محل این لوله‌ها بر روی دیوار اما با فاصله بیشتری نسبت به سطح زمین است. از این رادیاتور برای آویزان کردن انواع حوله و گرم کردن محیط حمام در روزهای سرد استفاده می‌شود.
 • رادیاتور دکوراتیو: این رادیاتورها، همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست، جنبه دکوراتیو بیشتری دارند و نه‌تنها برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی طراحی شده‌اند، بلکه برای گرمایش خانه نیز کاربرد دارند.

خدمات تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ چگونه است؟!

یکی از مهم‌ترین اصولی که در نگهداری از تجهیزات باید به آن دقت کنیم؛ سرویس به‌موقع آن‌ها است. با وجود آن‌که سیستم گرمایشی اصلی، یعنی پکیج یا موتورخانه، برای گرم کردن آب حمام، در طول سال روشن است؛ اما اغلب شوفاژها، پس از اتمام فصل گرما خاموش می‌شوند تا سال بعد که دوباره به‌کار گرفته شوند.

با توجه به این موضوع، لازم است که پیش از روشن کردن دوباره شوفاژها در سال جدید، سرویس رادیاتور و سرویس شوفاژ انجام شود؛ در این صورت احتمال بروز مشکلات جدی و نیاز به تعمیر رادیاتور شوفاژ و یا تعویض رادیاتور کاهش پیدا می‌کند.

در سرویس شوفاژ و سرویس رادیاتور، باید پیش از آغاز فصل سرما، لوله‌های رادیاتور بررسی شوند و در صورت نیاز، رسوب‌گیری انجام شود. همچنین نوع شیرآلات و سالم بودن آن‌ها نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی‌که رادیاتورها رسوب گرفته‌اند؛ برای رسوب‌زدایی حتما از یک متخصص فنی کمک بگیرید. چنانچه این فرایند، غیر اصولی انجام شود، می‌تواند سبب سوراخ شدن رادیاتور شود که هزینه زیادی را به شما تحمیل می‌کند.

همچنین یکی دیگر از خدماتی که در سرویس شوفاژ می‌توانید از آن استفاده کنید، هواگیری رادیاتورها است تا فشار هوای داخل لوله‌ها تنظیم شود.

خدمات تعمیر رادیاتور شوفاژ

همان‌طور که گفته‌شد، لازم است که سرویس رادیاتور شوفاژ به موقع انجام شود تا احتمال نیاز به تعمیر آن کاهش پیدا کند. با این‌حال، از آن‌جایی که هر از چندگاهی به خدمات تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ نیاز خواهیم داشت؛ بهتر است که با علائمی که نشان‌دهنده نیاز به تعمیر رادیاتور شوفاژ در محل است، آشنا شویم.

علائم خرابی و نیاز به تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ

برخی مشکلات به‌وجود آمده در شوفاژ و رادیاتور به ما نشان می‌دهند که این تجهیزات نیاز به تعمیر دارند.

از نخستین علائمی که به ما نشان می‌دهد که نیاز به تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ داریم، آب دادن شوفاژ و رادیاتور است. در این شرایط، ممکن است مشاهده کنید که دیواره رادیاتور شوفاژ، نشتی آب دارد و قطرات آب را به وضوح مشاهده کنید. همچنین ممکن است دیوار پشتی آن نم‌کشیده باشد و یا پره‌هایی که به رادیاتور می‌رسند، دچار زنگ‌زدگی شده باشند که این علائم نیز نشان‌دهنده سوراخ شدن و نشتی آب از رادیاتور شوفاژ است.

سوراخ‌شدن رادیاتور را می‌توان به‌صورت عدم رسیدن شوفاژ به دمای ایده‌آل نیز مشاهده کرد. به این معنا که مشاهده می‌کنید شوفاژ سرد است و با افزایش دمای پکیج نیز گرم نمی‌شود و به دمای معمول و ایده‌آل نمی‌رسد. همچنین اگر در برخی نقاط، شوفاژ سرد بود، این مورد نیز نشان‌دهنده سوراخ‌شدن رادیاتور شوفاژ است. برای آن‌که رادیاتور کمتر دچار نشتی و سوراخ‌شدن شود، لازم است سرویس سالانه آن انجام شود و همچنین رسوب‌زدایی آن حتما باید توسط یک متخصص فنی انجام شود تا سوراخ و یا مشکلی در رادیاتور شوفاژ ایجاد نشود.

از علائم دیگری که نشان می‌دهد به تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ نیاز دارید، سوت کشیدن و یا صدای زوزه‌مانند شوفاژ است. در این شرایط، به احتمال زیاد، شوفاژ نیاز به هواگیری دارد.

اگر سیستم گرمایشی خانه شما شوفاژ است، می‌توانید با مشاهده افزایش فشار در پکیج، متوجه شوید که شوفاژ‌ها نیاز به هواگیری دارند. در حالت معمول، نشانگر فشار آبی که داخل لوله‌های منتهی به رادیاتور وجود دارد، عددی بین ۱ تا ۱.۵ را نشان می‌دهد. چنانچه این عدد افزایش پیدا کند، یعنی لوله‌ها هوا گرفته‌اند و یا مسیر آن‌ها مسدود شده‌است. با هواگیری اصولی توسط یک فرد ماهر و فنی، می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

چگونه منبع نشتی آب رادیاتور شوفاژ پیدا می‌شود؟!

همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، یکی از خدمات تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ که اهمیت بسیار زیادی دارد، برطرف کردن نشتی آب است. در صورت ایجاد سوراخ در رادیاتور و یا لوله‌ها، آب از آن‌ها نشت می‌کند.

روش غیر دستگاهی

برای آن‌که نشتی رادیاتور شوفاژ پیدا شود، یک فرد متخصص می‌تواند محل سوراخ شدن را پیدا کرده و سپس براساس اندازه آن، اقدامات لازم را انجام دهد. اگر میزان سوراخ کوچک باشد، توسط نوعی چسب‌های خاص و محکم، این سوراخ بسته می‌شود. اگر سوراخ اندکی بزرگ‌تر باشد، ممکن است نیاز به جوشکاری وجود داشته باشد و در برخی مدل‌ها و یا شرایط، ممکن است نیاز باشد که رادیاتور به‌طور کامل تعویض گردد. این مسئله را یک فرد متخصص و فنی، به آسانی تشخیص می‌دهد.

برای پیدا کردن نشتی لوله‌های شوفاژ، دو حالت وجود دارد؛ اگر لوله‌ها روکار باشند، به آسانی می‌توان ریزش آب را مشاهده کرد؛ زیرا پس از مدتی، آن قسمت از لوله و زیر آن، خیس می‌شود. چنانچه لوله‌ها از داخل دیوار رد شده باشند، نیاز است که از طریق دستگاه‌های مختلف و یا علائم به‌وجود آمده، محل نشتی را پیدا کرد. این فرایند را یک فرد ماهر و باتجربه، بسیار آسان‌تر طی می‌کند.

از علائمی که نشان‌دهنده نشتی لوله‌های داخلی در رادیاتور شوفاژها است، نم‌زدگی دیوار است که این مورد، زمان زیادی می‌برد تا خود را نشان دهد. همچنین تغییر رنگ کف‌پوش نیز نشان‌دهنده نشت آب است که باید کفپوش برداشته شود و لوله تعویض و تعمیر گردد.

دو روش دیگر نیز شامل بررسی قبض آب است. در شرایطی که نشتی آب از رادیاتور وجود داشته باشد، آب هدر می‌رود و این مسئله خود را در قبض آب نشان می‌دهد. البته ممکن است نشتی‌های بسیار کوچک، دیرتر خود را نشان دهند. همچنین، در سیستم‌های گرمایشی که از پکیج استفاده می‌کنند، تغییر فشار هوای لوله‌ها نیز اگر با هواگیری رفع نشود، نشان‌دهنده نشتی لوله‌های آب است.

روش دستگاهی

از راه‌های دیگر، استفاده از دستگاه‌های خاصی است که می‌تواند نشتی را آسان‌تر پیدا کند و توسط برخی از افراد فنی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها شامل موارد زیر است:

 • دوربین حرارتی: اختلاف دماییکه بین محل نشتی با سایر قسمت‌ها وجود دارد را نشان می‌دهد و در نتیجه می‌توان راحت‌تر، نشتی‌های داخلی را تشخیص داد.
 • اندازه‌گیری امواج صوتی: فشار آب جاری شده در لوله‌ها زیاد است و در محل نشتی، معمولاً افشار آب خروجی بیشتر می‌شود و لرزش‌های فرکانس بالایی در هوای اطراف ایجاد می‌کند. دستگاه‌های حساس به امواج صوتی لرزش‌های کوچک را تشخیص می‌دهند و می‌توان محل نشتی آب را در لوله‌ها و یا پره‌های رادیاتور تشخیص داد.
 • دستگاه مادون قرمز: این دستگاه بر اساس سرعت ارسال و دریافت مادون قرمز فعالیت می‌کند که می‌تواند محل نشتی آب و فشار آب درون لوله را نشان دهد.

 تعمیر انواع رادیاتور شوفاژها

همان‌طور که گفته شد، رادیاتورها پنج نوع مختلف دارند که هرکدام ویژگی‌های خاصی دارد و به همین دلیل، نوع تعمیر آن‌ها نیز متفاوت است. در ادامه تعمیر این انواع رادیاتور شوفاژها را بررسی کرده‌ایم.

تعمیر و سرویس آبگرمکن 

 • تعمیر رادیاتور پره‌ای: این رادیاتورها دوام عالی، ضریب هدایت حرارتی بالا و امکان تعداد پره‌ها و همچنین امکان تعویض پره‌ها را دارند. در نتیجه اگر سوراخ شوند یا زنگ بزنند، تنها کافیست که پره‌ها تعویض شوند و از این جهت، محبوبیت بالایی دارند.
 • تعمیر رادیاتور پنلی: این رادیاتورها، مسیر گردش آب کوتاه‌تری دارند و همچنین وزن کم، بازده حرارتی بالا، سازگاری با پکیج‌ها و ظاهر زیبا از سایر ویژگی‌های آن است. با این‌حال، در صورت سوراخ شدن یا زنگ‌زدگی، باید کل رادیاتور تعویض شود.
 • تعمیر رادیاتور قرنیزی: این نوع رادیاتور شوفاژها، به ندرت دچار مشکل می‌شوند، بازدهی گرمایی خوبی دارند و به‌صورت کلی کمتر نیاز به تعمیر دارند.
 • تعمیر رادیاتور حوله خشک‌کن: این رادیاتورها نیز برای گرم کردن فضای حمام و همچنین حوله‌ها کاربرد دارند و سبب شده‌اند که تقاضا برای تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ، به دلیل دکوراسیون‌های مدرن در حمام‌ها، افزایش یابد.
 • تعمیر رادیاتور دکوراتیو: این مدل، سفارش‌های تعمیراتی نسبتا زیادی دارد و توان گرمایی آن نسبت به سایر مدل‌ها کمتر است.

هزینه تعمیر و سرویس رادیاتور در تهران

برای تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ، تعرفه خاصی وجود دارد. در حقیقت با توجه به نوع سفارش و شرایط تجهیزات گرمایشی، این هزینه‌ها تعریف ‌شده‌اند تا خیال شما نسبت به هزینه‌ها راحت باشد. به‌خصوص چنانچه خدمات خود را از یک شرکت معتبر همچون رویال پینت بخواهید، پیش از آن‌که سفارش خود را ثبت کنید، می‌توانید از هزینه‌ها اطلاع پیدا کنید.

 • تعمیر و سرویس رادیاتور در غرب تهران
 • تعمیر و سرویس رادیاتور درشرق تهران
 • تعمیر و سرویس رادیاتور در مرکزتهران
 • تعمیر و سرویس رادیاتور درشمال تهران

هزینه تعمیر و سرویس رادیاتور شوفاژ به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر است:

 • نوع رادیاتور
 • جنس بدنه رادیاتور (هزینه تعمیر رادیاتورهای آلومینیومی بیشتر است)
 • تجهیزاتی که برای تشخیص و رفع مشکل استفاده شده‌است.
 • میزان خرابی و مشکل رادیاتور شوفاژ
 • نیاز به تعویض قطعه و یا عدم نیاز به آن
 • نیاز به تخریب دیوار یا زمین
 • و…

بهترین خدمات تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ را از رویال پینت بخواهید!

برای آن‌که بتوانید به سرعت به متخصصین فنی دسترسی داشته باشید، لازم است تا با یک مجموعه معتبر و حرفه‌ای آشنا باشید تا نه‌تنها سرویس‌های دوره‌ای خود را به آسانی انجام دهید؛ بلکه در صورت بروز مشکل، بتوانید به آسانی به فرد ماهر و باتجربه دسترسی داشته باشید.

رویال پینت، ویژگی‌های زیادی دارد که سبب شده‌است افراد زیادی تعمیر و سرویس رادیاتور و تعمیر شوفاژ خود را به این مجموعه بسپارند. امکان ارتباط و مشاوره با کارشناس، امکان ثبت سفارش آنلاین، دسترسی سریع به نیروی متخصص و باتجربه، اطلاع از هزینه‌ها پیش از انجام کار و… برخی از این ویژگی‌ها هستند. برای آن‌که خیال خود را از تعمیر و سرویس رادیاتور در تهران راحت کنید؛ آن را به رویال پینت بسپارید.

 

سوالات متداول

سوالات خود را از ما بپرسید

آیا ممکن است هزینه سرویس و تعمیر رادیاتور با آن‌چه گفته شده، متفاوت باشد؟

این اتفاق به‌ندرت اتفاق می‌افتد؛ زیرا پیش از ارسال کارشناس، تمامی موارد با شما چک می‌شود. با این‌حال ممکن است خدمات اضافه‌ای درخواست کنید یا نوع عیب‌یابی کارشناس با موردی که شما ذکر کردید، متفاوت باشید.

هزینه‌ها بر اساس لیست قیمت گفته شده، محاسبه می‌گردد و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان استفاده کنید.

سرویس کامل رادیاتور شامل باز شدن و شستشوی رادیاتور و بستن مجدد رادیاتور به همراه هواگیری میباشد.

در حال حاضر این خدمات تنها در شهر تهران و حومه ارائه می‌شوند.

می‌توانید در قسمت تماس با ما، از طریق پر کردن فرم یا تماس با شماره‌های اعلام شده و همچنین ارسال ایمیل، با کارشناسان رویال پینت در تماس باشید.

ثبت سفارش