با ویژگی های بصری و روانی رنگ ها آشنا شوید

روانشناسی رنگ ها
دسته : آموزش

سال‌ها آثار رنگ‌ها بر روی بدن، روحیات و طرز تفکر انسان توسط دانشمندان مورد مطالعه قرار گرفته است. علاقه به یک رنگ توسط انسان، ناشی از احساسی است که آن رنگ در فرد ایجاد می‌کند. رنگ‌ها می‌توانند تأثیر مثبت یا منفی روی ما داشته باشند و از این بابت روانشناسی رنگ ها مهم تلقی میشود.

آیا برایتان پیش آمده است که با پوشیدن لباسی با رنگ خاص، یا بودن در یک اتاق با یک رنگ خاص احساس ناراحتی کنید؟

آیا رنگ یا رنگ‌هایی را می‌شناسید که باعث ایجاد حسی مطلوب و خوشایند در شما گردند؟ رنگی که می‌پوشیم یا در محیط اطرافمان انتخاب می‌کنیم، احساس درونی ما را بیان می‌کند.

حال به شما یاد می‌دهیم که چگونه با استفاده از رنگ ها، یک حس خوشایند و مثبت در خودتان ایجاد کنید و به این بعد از روانشناسی رنگ ها بپردازید.

خصوصیات بصری رنگ ها

خصوصیات بصری رنگها

خصوصیات روانی رنگ ها (روانشناسی رنگ ها)

1- از رنگ صورتی استفاده کنید. این رنگ، آرامش دهنده است. شما می‌توانید از رنگ صورتی در حمام، اتاق خواب یا سایر قسمت‌های خانه‌تان استفاده کنید. با پوشیدن لباس صورتی یا استفاده از لوازم صورتی رنگ می‌توانید آرامش درونی‌تان را افزایش دهید و میزان توان و انرژی‌تان را متعادل نمایید.

2- اگر احساس غمگینی و دلتنگی می‌کنید از زرد استفاده کنید. زرد، رنگ فوق العاده ای برای تقویت روحیه شما و دور کردن از افسردگی است.

3- طبق روانشناسی رنگ ها ،برای ایجاد محیطی آرام و داشتن خواب خوبی در شب از رنگ آبی استفاده کنید. آبی، رنگ مناسبی برای آرامش اعصاب است. این رنگ آرامش خاطر و سر حالی را افزایش می‌دهد. اگر شما دچار بی‌خوابی در شب هستید، سعی کنید از رنگ آبی برای نقاشی دیوار اتاق یا لوازم موجود در آن استفاده کنید. رنگ تخت خواب خود را آبی انتخاب کنید و لباس خواب آبی بپوشید. هم چنین پوشیدن لباس آبی رنگ، هنگام سخنرانی در یک جمع مناسب است، زیرا ایجاد ارتباطات خوب را افزایش می‌دهد.

 

روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

ادامه ویژگی بصری رنگ ها

۴- کمی هم از رنگ بنفش در زندگی خود استفاده کنید. بنفش نشان دهنده حکمت و دانایی، صلح و دوستی و قوت و توانایی است. برای ایجاد صفای درونی، لباس بنفش بپوشید. برای افزایش صلح و صفای خانه، از رنگ بنفش در آن استفاده کنید.

۵- رنگ سفید نشان دهنده تمیزی و پاکیزگی است. استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخل خانه باعث ایجاد حس تمیزی، تازگی و فضای باز اتاق می‌شود. پوشیدن لباس سفید باعث پاکیزگی ذهن و روح می گردد. مسئله مهم دیگر در رابطه با استفاده از رنگ سفید در داخل خانه این است که سفید با هر چیزی هماهنگ است.

رنگ سفید کوچک‌ترین کثیفی و آلودگی را نشان می‌دهد، در نتیجه باعث می‌شود همیشه لباس یا لوازم خود را تمیز نگه داریم و به همین شکل روی احساساست درونی ما تاثیر می گذارد و اینگونه از لحاظ روانشناسی رنگ ها بررسی می شود.

نظرات کاربران

قیمت ام وی ام X33 جدید
29 . تیر . 1398

خیلی عالی بود.لایک داره

مشاوره