نقاشی ساختمان طرح دار

نقاشی ساختمان طرح دار
دسته : آموزش

استفاده از طرح‌های رنگی و لوکس و زیبا در خانه‌هایی با فرهنگ اروپایی و مدرن کاملا مشاهده می‌شود. استفاده از این طرح‌ها بیانگر حس و حالات درونی افرادی است که در این ساختمان زندگی ‌می‌کنند. در اینجا مطلبی بسیار کوتا در این حوزه برای شما قرار داده شده است تا با محتوای نقاشی طرح دار در معماری داخلی ساختمان آشنا شوید.

غلطک‌های طرح دار در نقاشی ساختمان

یکی از روش‌هایی که می‌تواند دیوار خانه‌ را متفاوت نشان دهد استقاده از ابزاری مانند غلطک‌های طرح دار است که برای این هنر ساخته شده‌اند. برجستگی‌های موجود در این ابزار می‌تواند طرح‌هایی را بروی رنگ زمینه‌ی انتخابی قرار دهد. بیشتر افرادی که در ساختمان‌های لوکس زندگی می‌کنند بعد از انتخاب لوازم منزل سعی دارند تا با انتخاب رنگ و طرح مناسب پیوستگی را در خانه‌ی خود ایجاد کنند. به این دلیل به سراغ این نمونه از غلطک‌ها برای اجرای طرح ذهنی خود می‌روند. از مزیت‌های این نوع نقاشی وجود الگوهای متفاوتی است که در زمان بسیار کمی و به سادگی یک دیوار نقاشی شده به فرم کاغذ دیواری در اختیار شما قرار می‌دهد. از معایب نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که تنها بر روی سطوح صاف و دیوار‌های گچی قابل اجرا استو امکان استفاده از آن بر روی چوب و نرده‌های ساختمان وجود ندارد.

روش استفاده از غلطک برای رنگ آمیزی

  • انتخاب رنگ و طرح مناسب غلطک متناسب با دکورانس خانه و یا هر محیط دیگری که قصد رنگ آمیزی آن را دارید.
  • آغشته کردن غلطک به رنگ مورد نظر و دقت در تمیزی این کار
  • پیاده سازی طرح مورد نظر با دقت بر روی مکان مورد نظر

نکات استفاده از غلطک‌های طرح دار

  • دقت در رنگ‌ آمیزی از مهمترین مراحل انجام کار است که باید در هر ردیف طرح‌ها به صورت یکنواخت و مشابه نقش بسته شوند. (عدم بی نظمی در حک کردن طرح بر روی دیوار)
  • امتحان کردن غلطک بر روی یک سطح دیگر مانند کاغذ برای انجام بهتر نقاشی ساختمان و بر طرف کردن رنگ‌های اضافی روی آن

مزایا استفاده از غلطک طرح دار به جای کاغذ دیواری

اولین و مهمترین مزیت استفاده از غلطک‌های طرح دار این است که اگر بعد از مدتی قصد تعویض رنگ دیوار‌ها را داشته باشید ، این کار بسیار راحت و سریع با دو یا چند بار رنگ زدن دیوار صورت می‌گیرد. در این شرایط استفاده از کاغذ دیواری بسیار هزینه بر است و نیاز به بتونه‌کاری مجدد ساختمان است.

نظرات کاربران

مشاوره