نقاشی ساختمان مدرن + مزایا و معایب

نقاشی ساختمان مدرن
دسته : آموزش

نقاشی ساختمان مدرن

همه‌ی ما در بیان صحبت های خود از کلماتی مانند مدرن استقاده می‌کنیم. زیبایی و خاص بودن این کلمه برای همه آدم ها و در همه‌ی زمینه‌ها کاربرد های خاصی دارد. این کلمه‌ی جدید و تازه ای است که معنای نو و روزآمد و بروز شدن را در لیست خود قرار می‌دهد. در این مطلب به طور کاملا خلاصه‌ای در خدمت شما هستیم که در رابطه با مدرن بودن در مبحث نقاشی ساختمان را بیان کنیم.

همان گونه که از معنای عبارت نقاشی ساختمان مدرن مشخص است این هبارت را برای نقاشی ساختمان در زمانی به کار می‌بریم که در واقع ساختمان جدید و بروز باشد. تا زمانی که ساختمان‌ها را به شیوه‌ی سنتی و قدیمی می‌ساختند تنها داشتن رنگ های معمولی و ساده برای آن کفایت می‌کرد. حتی در برخی موارد صاحبان به رنگ سفید گچ نیز بسنده می‌کردند. در این زمانه به دلیل وجود طرح های مدرنی که برای ساختمان در نظر می‌گیرند نیاز به نقشی های مدرنی نیز پیدا می‌شود که باید اجرا شود.

 

نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان مدرن

 

در ساختمان های جدید طرح ها و ایده های نو مانند انواع نقش‌های تازه رنگ‌ها و نقش‌های دکوراتیو و ایده های دیگری که هنوز هم در بسیاری از انواع ساختمان‌ها مانند ساختمان‌های مسکونی و ساختمان‌های تجاری از رنگ‌های روغنی و رنگ‌های پلاستیکی استفاده می‌شود. در برخی از اجراهای رنگ ساختمان ممکن است رنگ‌های دیگری را بر روی این نوع از رنگ‌ها اجرا کنند.

 

طرح‌های شابلون در رنگ کاری ساختمان

طرح هایی که در رنگ ساختمان به کار می‌روند و معمولا زیبا و جذاب هستند به وسیله‌ی به کار گیری شابلون‌های مخصوص رنگ ساختمان صورت می‌گیرند. با انتخاب رنگ‌ مناسب و مورد علاقه‌ی صاحب خانه و اجرای آن بر روی دیوار و اجازه‌ی خشک شدن رنگ می‌توانند از شابلون‌های طرح‌ داری که انواع شکل‌ها را دارند استفاده کرد.

وسبله‌ی کاربردی دیگری که در رنگ و نقاشی ساختمان مدرن به کار می‌رود غلتک‌های طرح دار هستند. این وسایل میتوانند در زمان اتمام کار نقاشی ساختمان دیواری را به صاحب نقاشی ارائه می‌دهد که بسیار شبیه به کاغذ دیواری های طرح دار مدرن است.

نوع دیگر نقاشی مدرن ساختمان استقاده از ترکیب رنگ‌هایی است که بسیار یاده و بدون هیچ نقشی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. نمونه ای از این طرح‌ها را با نام ترک می‌شناسند. در این روش کار از رنگ‌های روغنی وبتونه‌ اکرلیک در زیر کار استقاده می‌شود. سپس با خلاقیت دیگر رنگ‌ها را بر روی آن‌ها پیاده سازی می‌کنند و نقش آفرینی می‌کنند. در واقع در نقاشی ساتمان مدرن نوعی خلاقبت و تنوع گرایی رواج دارد که همه به ذوق و سلیقه‌ی نقاش کار باز می‌گردد.

نظرات کاربران

مشاوره