نقاشی ساختمان ارزان

نقاشی ساختمان ارزان
دسته : آموزش

مهمترین نکته در زمان رنگ آمیزی ساختمان دقت به هزینه‌هایی است که پیش عملیات رنگ کاری و پس از آن به صاحب خانه تحمیل می‌شود. با اوضاع اقتصادی موجود در کشور بیشتر هموطنان نیاز به انجام کارهایی دارند که در عین کیفیت داشتن هزینه‌های کمی را برای آن ‌ها نیز به همراه داشته باشد. در این مطلب در کنار شما هستیم تا انواع رنگ‌های ساختمانی را همراه مزیت‌ها و نوع کارایی که برای شما دارند را معرفی کنیم.

متنوع بودن نوع رنگ در نقاشی ساختمان

  • رنگ‌های پلاستیکی

این گروه ازرنگ‌ها که ساده‌ترین نوعند غیر قابل شستشو هستند. اما پیشرفت‌های اخیر تکنولوژی در این زمینه‌ رنگ‌های پلاستیکی با قابلیت شستشوی ملایم نیزیافت می‌شود. غلظت نوع رنگ آماده شده برای نقاشی بسیار حائز اهمیت است. اگر رنگ بسیار غلیظ باشد به خوبی روی دیوار پخش نخواهد شد و اگر رقیق باشد بسیار سریع به سمت پایین ریزش می‌کند. اما این نمونه رنگ به نسبت دیگر رنگ ها بسیار ارزان‌تر است.

  • رنگ های روغنی

اینونوع رنگ‌ها بیشتر از سایر رنگ‌های موجود مورد توجه افراد هستند. چرا که تنوع آن‌ها و نحوه‌ی استفاده‌ از آن‌ها بسیار راحت است. اما به نسبت رنگ‌های پلاستیکی باید هزینه‌ی بیشتری را برای آن‌ها پرداخت کنید. در آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی این نوع بیشترین کاربرد را دارد زیرا به راحتی قایل شستشو است.

  • رنگ‌های اکریلیک

از جدیدترین نوع رنگ‌های ساختمان رنگ‌های اکریلیک هستند. این نمونه از رنگ‌ها بیشتر در ساختمان های مدرن استفاده می‌شوند. مهمترین مزیت این نوع بدون بو بودن و سرعت خشک شدن زیاد آن‌ها است. پایه‌ی حلال این رنگ آب است و دارای درخشندگی کمتری نسبت به رنگ‌های روغنی ‌می‌باشد.اما هزینه‌ی بیشتری را به نسبت رنگ‌های روغنی و پلاستیکی باید بپردازید. انعطاف پذیری رنگ اکریلیک باعث شده است تا اجرای آن بر روی تمامی سطوح امکان پذیر باشد.

  • رنگ‌های مولتی کالر

از جمله رنگ‌های دکوراتیو رنگ‌های مولتی کالر هستند که مناسب برای نقاشی دیوار‌های داخلی منزل می‌باشند. این نمونه رنگ‌ بر روی سطوحی که از جنس گچ، بتن، سیمان، آهن، شیشه و غیره هستند اجرا می‌شود.

  • رنگ‌های بلکا

رنگ آمیزی ساختمان با رنگ‌های جنس بلکا کاملا اقتصادی است. از نمونه رنگ‌های سلولزی که از الیاف ساخته می‌شوند. اصولا الیاف پنبه در تولید رنگ بلکا به کار برده می‌شود. این رنگ جاگزینی عالی برای کاغذ دیواری است.

  • رنگ‌های پتینه کاری

این نوع رنگ نیز از جمله رنگ‌هایی است که برای طراحی دکور داخلی ساختمان استفاده می‌شود. زیبایی و طرحی که این رنگ به ساختمان می‌دهد متناسب با سلیقه‌ای است که نقاش به کار می‌برد.

نقاشی ساختمان یکی از خدمات گروه نقاشی ساختمان رویال می باشد که در آن دارای چندین نمونه کار مختلف و بسیار عالی است . گروه ما به دلیل داشتن تجربه چندین و چند ساله خود به خوبی می داند که کدام شیوه های نقاشی منزل ها مناسب است و دقیق بر اساس همان فاکتورها اقدام به طرح ریزی و نقاشی آن می نماید . باید این نکته را در نظر داشت که نقاشی ساختمان دارای اصول و حساسیت های بسیار ویژه ای است که می بایست بصورت دقیق آن ها را رعایت نمود .

نظرات کاربران

مشاوره