بتونه و نقاشی کناف

نقاشی و بتونه کناف
دسته : آموزش

بتونه و نقاشی کناف را می توان یکی از نیاز های اصلی ساختمان های نوساز دانست چراکه این روز ها گچ جای خود را به کناف داده است و به همین جهت است که مردم می خواهند طرح ها و رنگ هایی را که قبلاً بر روی دیوار های گچی پیاده می کردند، حال بر روی کناف ها پیاده سازی کنند . اما کناف ها بر خلاف دیوار های گچی دارای درز هایی در بین خود هستند که می بایست به وسیله بتونه درزگیری و بتونه ماستیک پر شود لذا قبل از نقاشی کناف باید حتما نسبت به بتونه کاری اقدام نمایید . در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با بتونه و نقاشی کناف مطالب بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم اما قبل از آن بهتر است با اهمیت بتونه و نقاشی کناف آشنا شوید چرا که این مورد دید شما را نسبت به این کار عوض خواهد کرد .

اهمیت نقاشی کناف

کناف را می توان یکی از جدیدترین و در عین حال پر طرفدارترین وسایل ساختمانی دانست که به سرعت در حال پیشی گرفتن از گچ دیوار است . کناف ها بصورت پنلی به یکدیگر متصل می شوند و مزیت آن ها این است که می توان در فواصل زمانی دلخواه آن ها عوض نمود . به عبارتی می توان گفت که کناف تا حدی انعطاف بسیار بالایی در تغییر خود دارد اما نکته مورد توجه در باره آن طرح ها و رنگ های ابتدایی آن است . کناف ها عموما طرح های زیبا و یا جذابی ندارد و بصورت یک پارچه و یکسان انجام می شوند و همین مورد سبب شده تا مردم به فکر نقاشی آن باشند که البته ایده ای بسیار جالب است .

ماستیک کناف

ماستیک کناف

اگر بخواهید می توانید بر روی این کناف ها طرح ها و رنگ های بسیار زیبایی را نقاشی کنید و بدین جهت هم از مزایای کناف بهره مند شوید و هم زیبایی یک نقاشی و طرح زیبا را در خانه خود داشته باشید . البته یک نکته مخفی در مورد نقاشی دیوار های کناف وجود دارد و آن هم درز است که بین دو پنل وجود دارد . از آن جایی که پنل ها به وسیله پیج به یکدیگر متصل می شوند لذا بین آن ها یک فضای خالی وجود دارد که اگر پر نشود یک خلا و ظاهری بسیار زشت ایجاد می کند که این خود تخصص زیادی میخواهد که درز ها یکدست و یکپارچه باشند، که اگر اصولی کار نشود می تواند نقاشی شما را خراب کند . استفاده از بتونه راهی است که برای رفع این مشکل استفاده می شود .

نقاشی کناف

نقاشی کناف

چگونگی بتونه کناف

همانگونه که اشاره کردیم فرآیند بتونه و نقاشی کناف با دیوار ها و سطوح دیگر متفاوت است و به همین جهت می بایست برای انجام آن از استادکارهای با تجربه کمک گرفت . در این مطلب ما بصورت مختصر نحوه  بتونه و نقاشی کناف را برای شما عزیزان شرح می دهیم که این فاکتور می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دیدگاه شما نسبت به این کار قرار دهد . اولین مرحله برای نقاشی کناف بتونه کردن آن است . این مرحله سبب می شود تا درز ها و اشکالات موجود بر روی سطح آن از بین برود و دقیقا به همین خاطر است که نباید از آن ساده بگذرید . بتونه ای که برای کناف استفاده می شود با بتونه عادی متفاوت است . باید برای درزگیری کناف از بتونه درزگیر وبرای ماستیک کناف از بتونه مخصوص ماستیک استفاده نمایید . در نظر داشته باشید که مقاومت بتونه درزگیر بیشتر از ماستیک است و در مرحله اول استفاده می شود و بتونه ماستیک برای دست دوم استفاده می شود . شما باید بتونه درزگیر را مطابق دستور العمل درون یک سطل آب بریزید و پس از مخلوط کردن کافی آن را روی سطح مورد نظر استفاده کنید .

 

رنگ کناف

 

شرکت کناف معتقد است که می بایست چند دست بتونه را بر روی کناف ها اجرا کرد و سپس اقدام به رنگ آمیزی کرد اما باید اعتراف کرد که این شیوه بسیار گران تمام می شود از طرفی این مورد  ممکن است سبب شود تا در برخی قسمت ها ضخامت کار بیشتر شود که به نوبه خود تاثیر منفی بر روی رنگ آمیزی شما می گذارد . بایستی محل درزها را با توری های مخصوص بپوشانید و بعد از دو دست بتونه سطح مورد نظر را با سمباده یک دست و تمیز نمایید .برای سمباده کاری می توانید از سمباده 120 استفاده نمایید تا سطح مورد نظر شما کاملا صاف و یک دست شود . در نظر داشته باشید که این مرحله تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار شما می گذارد لذا سعی کنید تا هیچ درزی را باقی نگذارید و برآمدگی ها را نیز از بین ببرید .

بتونه کناف

بتونه کناف

بعد از انجام این مراحل می توانید روغن زیر کار را استفاده نمایید . این روغن حکم یک آستر اولیه را دارد و سطح را برای رنگ آمیزی مناسب می کند . پس از این کار شما می توانید با استفاده از غلطک مخصوص کناف نسبت به رنگ آمیزی سطح مورد نظرتان اقدام نمایید . در نظر داشته باشید که این مرحله تفاوت چندانی با نقاشی سایر سطوحی مثل گچ ندارد .

رنگ کناف

این توضیحات مشروحی از چگونگی بتونه و رنگ کناف بود اما باید در نظر داشته باشید که این مورد به تنهایی نمی تواند از شما یک نقاش ساختمان حرفه ای بسازد چرا که بتونه و نقاشی کناف دارای نکات و جزئیات بسیار زیادی می باشد که نسبت به سطح متغیر است و چنین نکاتی را صرفا به وسیله تجربه و مهارت می توان به دست آورد به همین جهت است که کارفرمایانی که به کیفیت کار خود اهمیت می دهند همواره پروژه های خود را به تیم ها و گروه های حرفه ای واگذار می کنند . گروه رویال یکی از گروه های معتبر است که در زمینه بتونه و نقاشی کناف سابقه چندین ساله دارد و به همین جهت است که مورد اعتماد کارفرمایان بسیار زیادی  قرار گرفته است  برای ارتباط با گروه ما می توانید از بخش تماس با ما اقدام فرمایید.

نظرات کاربران

مشاوره