بهترین رنگ برای دیوار خانه

بهترین رنگ برای دیوار خانه
دسته : دکوراسیون داخلی

هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل باید کمی وسواس به خرج داد. از آنجایی که تنوع رنگ‌ها بالا است، افراد هنگام انتخاب رنگ کمی دچار سردرگمی می‌شوند. به همین منظور، ما در این مقاله قصد داریم تا بر اساس ویژگی‌های یک خانه، بهترین و مناسب ترین رنگ‌ها را به شما پیشنهاد دهیم. در نتیجه اگر می‌خواهید بدانید که بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک و بزرگ چیست یا بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم چه رنگی است؟ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

استعلام دستمزد نقاشی ساختمان بدون مصالح در تهران در تیم رویال پینت

بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک

معمولا بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک رنگی است که محیط را پرنور و کمی بزرگ‌تر جلوه دهد. در نتیجه رنگ‌هایی که طیف رنگی روشنی دارند، برای خانه‌های کوچک مناسب‌ هستند. چون رنگ‌های تیره باعث کم‌نور شدن محیط و کوچک به نظر رسیدن آن می‌شوند.

البته نا‌گفته نماند که ترکیب هوشمندانه رنگ‌های تیره با رنگ سفید یا روشن نیز می‌تواند باعث جذابیت و زیبایی محیط شود. به طور کلی باید گفت که رنگ‌های زیر بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک به شمار می‌روند:

رنگ سفید عاجی

رنگ سفید عاجی رنگی است که از ترکیب رنگ سفید با مقدار جزئی رنگ صورتی به دست می‌آید. این رنگ جزو رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود و به آسانی با سایر رنگ‌‌ها هماهنگ می‌شود. معمولا رنگ سفید عاجی در کنار بنفش کمرنگ، یک محیط جذاب و‌چشم‌نواز را خلق می‌کند.

آبی روشن

رنگ روشن برای دیوار خانه

بر اساس قاعده روانشناسی رنگ‌ها هر رنگی باعث به وجود آمدن یک حس جدید در افراد می‌شود، رنگ آبی روشن بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک است زیرا موجب ایجاد حس آرامش در فضا می‌شود. همچنین با استفاده از این رنگ، آرامش خاصی در محیط خانه جریان پیدا خواهد کرد.

زرد روشن

رنگ زرد روشن از جمله رنگ‌هایی است که برای خانه‌های کوچک مناسب است زیرا استفاده از این رنگ  برای خانه‌های کوچک باعث ایجاد انرژی مثبت در محیط می‌شود. همچنین به دلیل تناژ رنگی روشنی که دارد باعث پر نور به نظر رسیدن خانه هم خواهد شد. اگر از این رنگ‌برای دیوارها استفاده می‌کنید، بهتر است رنگ مبلمان و‌ لوازم دکوری شما چوبی باشد تا هارمونی جذابی در فضای خانه شما ایجاد گردد.

رنگ گلبهی

رنگ گلبهی رنگی است که باید در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک  قرار بگیرد زیرا این رنگ علاوه‌بر این که محیط خانه شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. حس آرامش و لطافت را به افراد منتقل می‌کند. چنانچه تمایل ندارید که رنگ گلبهی رنگ غالب دیوارها باشد، می‌توانید این رنگ را با رنگ طوسی یا سفید ترکیب کنید.

طوسی روشن

رنگ طوسی روشن نیز رنگی است که به عنوان  بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های کوچک به شما پیشنهاد می‌دهیم زیرا این رنگ جزو رنگ‌های خنثی بوده و ترکیب آن با رنگ‌های گرم، هارمونی جذابی را ایجاد می‌کند. همچنین این رنگ خانه شما را بزرگ و دل‌باز نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید

بهترین کاغذ دیواری برای پذیرایی

بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های بزرگ

در رابطه با بهترین رنگ دیوار برای خانه های بزرگ باید گفت که رنگ مورد نظر باید رنگی باشد که فضای خانه باشکوه، آرام‌بخش و صمیمی به نظر برسد و باعث جذاب‌تر شدن محیط خانه شود. رنگ‌های زیر معمولا جزو بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های بزرگ به شمار می‌روند که به شما پیشنهاد می‌دهیم:

رنگ بنفش

رنگ بنفش حس قدرت، صلابت و وقار را در افراد ایجاد می‌کند و معمولا افراد با دیدن این رنگ، اعتماد به نفس بیشتری دارند. همچنین، لازم به ذکر است که استفاده از این رنگ برای دیوارهای خانه باعث می‌شود محیط خانه شیک، مجلل و با شکوه به نظر بیاید.

رنگ آبی فیروزه‌ای

رنگ آبی فیروزه‌ای از جمله رنگ‌هایی است که باید در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های بزرگ قرار بگیرد. چون یک رنگ خاص بوده و‌ نور را به خوبی منعکس می‌کند. معمولا ترکیب این رنگ با رنگ‌هایی مثل مشکی، طلایی، سفید و صورتی یک دکوراسیون جذاب را به وجود می‌آورد.

رنگ طوسی

رنگ طوسی برای دیوار خانه

رنگ طوسی یک رنگ خنثی بوده که به راحتی با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود و تناژهای مختلفی دارد. در صورتی که نورپردازی خانه مناسب و اصولی باشد، رنگ طوسی بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های بزرگ است.

بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های نورگیر

معماری بعضی از خانه‌ها به گونه‌ای است که تعداد زیادی پنجره در آن‌ها به کار رفته و در طول روز نور زیادی وارد خانه می‌شود. برای انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های نورگیر، یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن هم این است که نوع رنگ ساختمانی باید  از نوع مات یا نیمه براق باشد و تا جای ممکن از رنگ‌های ساختمانی براق برای این خانه‌ها استفاده نکنید. چون رنگ‌های براق، نور را انعکاس می‌دهند و منعکس شدن نور ممکن است که موجب اذیت شدن چشم افراد شود.

در رابطه با بهترین رنگ دیوار برای خانه‌های نورگیر باید گفت که از انواع رنگ‌هایی که در بخش‌های قبلی معرفی کردیم، می‌توان برای خانه‌های نورگیر استفاده کرد. اما اگر می‌خواهید رنگ دیوارهای خانه شما جذاب و خاص باشد، از رنگ‌های زیر برای دیوارها استفاده کنید:

  • رنگ مشکی: این رنگ جزو خاص‌ترین رنگ‌های برای دیوارها است و باعث جذاب به نظر رسیدم محیط می‌شود.
  • رنگ آبی تیره: این رنگ نیز یک رنگ فوق العاده برای دیوارها به شمار می‌رود زیرا باعث به وجود آمدن حس آرامش در فضا می‌شود.
  • رنگ قهوه‌ای: رنگ قهوه‌ای جزو رنگ‌های کلاسیک و پرطرفدار است و استفاده از آن موجب ایجاد حس صمیمیت در محیط می‌شود.

بیشتر بخوانید

آموزش رنگ كردن ديوار

بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم

در برخی از خانه‌ها به علت کمبود پنجره، در طول روز نور طبیعی خورشید به داخل محیط نمی‌تابدُ در نتیجه محیط خانه در طی روز هم نور کمی دارد و تاریک است. اما باید گفت که با انتخاب یک رنگ مناسب برای دیوارهای خانه می‌توان مشکل کم نور بودن محیط را برطرف نمود. رنگ‌های زیر بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم به شمار می‌روند:

رنگ زرد آفتابی

رنگ زرد آفتابی برای دیوار خانه کم نور

رنگ زرد آفتابی اولین رنگی است که به عنوان بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم به شما پیشنهاد می‌دهیم زیرا این رنگ هم‌رنگ نور طبیعی خورشید است و می‌تواند تا حدی رنگ زرد نور طبیعی را بازسازی نماید. در صورتی که از این رنگ برای دیوارهای خود استفاده می‌کنید، به شما توصیه می‌کنیم که از رنگ سفید و قهوه‌ای روشن نیز در دکوراسیون منزل استفاده نمایید زیرا رنگ زرد آفتابی با رنگ سفید، هارمونی بسیار جذابی دارد.

رنگ بنفش روشن یا اسطوخودوسی

رنگ بنفش روشن که رنگ گل‌ اسطوخودوس است از دیگر رنگ‌های است که باید در لیست بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم  قرار بگیرد. چون این رنگ تاثیر زیادی در روشن به نظر رسیدن محیط دارد و با سایر رنگ‌ها مثل رنگ سفید، رنگ خاکستری روشن و رنگ‌های پاستلی قابل هماهنگ شدن است.

رنگ آبی آسمانی یا آبی پودری

رنگ آبی آسمانی که به آن رنگ آبی پودری هم گفته می‌شود، رنگ دیگری است که لازم می‌دانیم به عنوان بهترین رنگ برای خانه‌هایی با نور کم  به شما معرفی کنیم. چون این رنگ نیز به روشن‌تر به نظر رسیدن محیط خانه‌هایی که نور کمی دارند، کمک می‌کند.

نارنجی روشن

نارنجی روشن یک رنگ گرم است و از ترکیب رنگ زرد و قرمز به وجود می‌آید. میزان رنگ زرد در این تناژ رنگی بیشتر است و از آنجایی که رنگ زرد، هم‌رنگ با نور خورشید است پس استفاده از رنگ نارنجی روشن باعث روشن‌تر به نظر رسیدن محیط خانه می‌شود.

رنگ صورتی

رنگ صورتی به دلیل لطافت و ملایمتی که دارد، برای خانه‌هایی با نور کم بسیار مناسب است و محیط آن‌ها را روشن‌تر نشان می‌دهد.

رنگ سفید

رنگ سفید معمولا نور را به خوبی منعکس می‌کند و باعث بزرگ به نظر رسیدن محیط می‌شود. به همین جهت برای خانه‌هایی که نور کمی دارند، بهترین رنگ به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید

رنگ ترند برای پذیرایی خانه

بهترین نوع رنگ برای دیوار خانه

تا کنون در این مقاله درباره این موضوع که بهترین رنگ برای دیوار خانه چیست؟ صحبت کردیم و بهترین تناژهای رنگی که برای دیوار انواع خانه مناسب است را به شما پیشنهاد دادیم. حال در این بخش تصمیم داریم تا درباره بهترین نوع رنگ برای دیوار خانه صحبت کنیم.

رنگ‌های ساختمانی از نظر نوع حلال و ساختار شیمیایی که دارند، به دو نوع رنگ پایه آب و رنگ پایه روغنی تقسیم می‌شوند. معمولا بهترین نوع رنگ برای دیوار خانه دو رنگ زیر هستند:

رنگ آلکیدی

رنگ‌ آلکیدی یک رنگ بر پایه روغن بوده که قابل شستشو است و در صورتی که دیوار لکه شود، امکان شستشو آن وجود دارد؛ به همین منظور به عنوان بهترین به شمار می‌رود. برای رقیق کردن رنگ‌های آلکیدی باید از حلال‌هایی که دارای ترکیبات معدنی و الکل هستند، استفاده کرد. این نوع رنگ در سه نوع مات، نیمه براق و براق قابل دسترس است.

رنگ اکرلیک

رنگ اکرلیک یک رنگ بر پایه آب بوده و برای رقیق کردن آن تنها باید از آب استفاده کرد. در رابطه با ویژگی‌های رنگ اکرلیک می‌توان گفت که هنگام احرای رنگ بوی زننده‌ای ندارد و خیلی سریع خشک می‌شود. همچنین پس از خشک شدن، دوام و ماندگاری بالایی دارد.

خدمات نقاشی منزل در کرج با نقاشان حرفه ای رویال پینت

کلام آخر

در این مقاله بهترین رنگ برای دیوار خانه را معرفی کردیم و گفتیم که برای دیوار خانه‌های کوچک و بزرگ چه رنگی مناسب است یا برای خانه‌هایی که کم نور هستند باید از چه تناژهای رنگی استفاده کرد. همچنین دو نوع رنگ ساختمانی که برای دیوار خانه مناسب است را معرفی نمودیم.

چنانچه در رابطه با انتخاب رنگ برای دیوارهای خانه خود، دچار تردید هستید با شرکت رویال پینت تماس بگیرید زیرا کارشناسان این مجموعه، به قاعده روانشناسی رنگ‌ها کاملا مسلط هستند و با انواع رنگ ساختمانی آشنایی دارند. در نتیجه می‌توانند به بهترین نحو ممکن می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

 

نظرات کاربران

مشاوره