بهترین رنگ برای خانه های کوچک

بهترین رنگ برای خانه های کوچک
دسته : دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه، یکی از مواردی بوده که باعث می‌شود فضای یک خانه جذاب به نظر بیاید و احساسات خوبی نظیر حس آرامش، نشاط و… در افراد ایجاد گردد. حتی جالب است که بدانید، رنگ‌ها می‌توانند کاری کنند که فضای یک خانه کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر بیاید. به همین‌ منظور، برای افرادی که خانه آن‌ها کوچک و تاریک است و تمایل دارند که فضای منزل آن‌ها کمی بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر بیاید، این قبیل سوالات پیش می‌آید که بهترین ترکیب رنگ برای خانه‌های کوچک چیست؟ یا چه رنگی برای خانه‌های کوچک مناسب است؟

از آنجایی که دانستن‌ ویژگی‌های رنگ‌ها، پروسه انتخاب را کمی راحت‌تر می‌کند، در ادامه این مطلب قصد داریم تا ۱۰ رنگ مناسب برای خانه‌های کوچک را معرفی کنیم و بگوییم برای هر بخش خانه‌ چه رنگی بهتر است، استفاده شود.

قیمت نقاش منزل در تهران با نقاشان حرفه ای تیم رویال پینت

چه رنگی برای خانه کوچک مناسب است؟

معمولا برای دیوارهای خانه ‌های کوچک می‌توان از هر رنگی استفاده کرد اما ۱۰ رنگ زیر برای خانه‌های کوچک مناسب‌تر هستند زیرا با انتخاب این رنگ‌ها فضای شما وسیع‌تر و روشن‌تر به چشم می‌آید.

رنگ‌ سفید

رنگ سفید یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای رنگ دیوار خانه‌های کوچک به شمار می‌رود زیرا خنثی است و با اکثر رنگ‌ها هارمونی ایجاد می‌کند. همچنین یک رنگ روشن است و فضای خانه را کمی بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه می‌دهد. به علاوه باید گفت که رنگ سفید جزو رنگ‌هایی است که در طولانی مدت موجب دلزدگی افراد‌ و خستگی چشم آن‌ها نمی‌شود. از دیگر ویژگی‌های رنگ سفید این است که حس آرامش، پاکیزگی و صلح را به افراد القا می‌کند.

رنگ کرم

رنگ کرم از دیگر رنگ‌هایی است که برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است زیرا جزو رنگ‌های خنثی به شمار می‌رود. به عبارتی باید گفت که با انتخاب این رنگ برای دیوار، انتخاب رنگ سایر تجهیزات دکوراسیون راحت می‌شود زیرا رنگ کرم نیز مانند رنگ سفید با اکثر رنگ‌ها قابل هماهنگ شدن است. در رابطه با روانشناسی رنگ کرم نیز می‌توان‌ گفت که احساس آرامش را در افراد خانه ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید

بهترین رنگ برای دیوار گچی

رنگ بژ

رنگ بژ یک رنگ‌ خنثی، روشن و‌ گرم ‌محسوب می‌شود و القا کننده حس آرامش در خانه است. با انتخاب این رنگ برای دیوارها، فضای خانه روشن و دل‌باز به نظر می‌آید زیرا نور را منعکس می‌کند. پس اگر به دنبال رنگی هستید که به راحتی با سایر رنگ‌ها هماهنگ‌ شود، فضا را بزرگ‌تر نشان دهد و حس آرامش را در فضا ایجاد نماید، رنگ بژ بهترین رنگ برای خانه شما خواهد بود.

رنگ‌ آبی روشن

آبی روشن رنگ دیگری بوده که برای دیوارهای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است زیرا به دلیل طیف روشنی که دارد باعث می‌شود خانه بزرگ‌تر دیده شود. همچنین رنگ آبی روشن نماد صلح، پاکی و آرامش است و طبق مطالعات انجام شده نگاه کردن به این رنگ می‌تواند تنفس را منظم کند و اضطراب را کاهش دهد.

رنگ‌ صورتی روشن

رنگ صورتی روشن معمولا مانند رنگ‌های خنثی با اکثر رنگ‌ها قابل هماهنگ شدن است پس انتخاب آن برای دیوار یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. این رنگ به دلیل این که یک رنگ روشن است و‌ تناژ ملایمی دارد، فضای خانه را دل‌باز و بزرگ نشان می‌دهد پس برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. در رابطه با روانشناسی رنگ صورتی روشن می‌توان گفت که نماد عشق و آرامش است و به کار بردن آن در خانه باعث ایجاد حال خوب افراد می‌شود.

رنگ‌ سبز روشن

رنگ سبز روشن یکی دیگر از رنگ‌هایی است که باید در لیست بهترین رنگ برای دیوار خانه‌های کوچک قرار بگیرد زیرا این رنگ نمادی از آرامش، حیات و سرزندگی است. همچنین به دلیل تناژ ملایمی که دارد، فضای خانه را روشن، دل‌باز و بزرگ نشان می‌دهد. پس اگر تمایل دارید که پس از یک روز پر تنش وقتی به خانه باز می‌گردید، حس نشاط، آرامش و سرزندگی در شما ایجاد شود، حتما این رنگ را جزو رنگ‌های انتخابی خود قرار دهید.

بیشتر بخوانید

بهترین رنگ برای اتاق خواب زوج ها

رنگ هلویی روشن

رنگ هلویی روشن از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد به وجود می‌آید و در واقع یکی از طیف‌های رنگ نارنجی است. به کار بردن رنگ هلویی روشن برای دیوارهای یک خانه معمولا سطح انرژی مثبت خانه را افزایش می‌دهد زیرا طبق روانشناسی رنگ‌ها، مشاهده این رنگ باعث افزایش انرژی افراد می‌شود و خستگی یا بی‌حالی را از آن‌ها دور می‌کند. معمولا به دلیل ملایم بودن رنگ هلویی روشن، به راحتی با اکثر رنگ‌ها قابل هماهنگ شدن است و برای انتخاب رنگ سایر لوازم منزل مانند پرده، کف‌پوش، مبلمان و.. چالش نخواهید داشت.

رنگ طوسی روشن

رنگ طوسی روشن نیز از جمله رنگ‌هایی بوده که برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است زیرا فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. به علاوه باید گفت که این رنگ جزو رنگ‌های خنثی بوده و با اکثر رنگ‌ها هارمونی جذاب و چشم‌نوازی خلق می‌کند و حس آرامش را به افراد القا می‌نماید. همچنین خاصیت دیگری که رنگ طوسی روشن دارد این است که گرد و غبار و آلودگی را نشان نمی‌دهد.

رنگ قهوه‌ای روشن

رنگ قهوه ای روشن برای خانه ای کوچک

رنگ قهوه‌ای روشن از دیگر رنگ‌هایی بوده که تمام ویژگی‌های یک رنگ‌ مناسب برای خانه‌های کوچک را دارد. چون یک رنگ خنثی است و به راحتی با اکثر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. همچنین به دلیل تناژ ملایم، خانه را پرنور و روشن نشان می‌دهد و از همه مهم‌تر این که استفاده از آن احساس آرامش و راحتی را در افراد ایجاد می‌کند.

رنگ زرد روشن

رنگ زرد روشن القا کننده شادی، گرما، خوش‌بینی و انرژی مثبت است، به همین دلیل استفاده از این رنگ برای خانه‌های کوچک یک انتخاب بسیار هوشمندانه بوده و باعث می‌شود خانه کمی بزرگ‌تر و پرنورتر به چشم بیاید . این رنگ‌ نیز مانند سایر رنگ‌های روشنی که در قسمت‌های بالا معرفی کردیم به دلیل تناژ ملایمی که دارد، با اکثر رنگ‌ها مانند سبز، طوسی، قهوه‌ای و… قابل هماهنگ شدن است.

بهترین رنگ‌ها برای بخش‌های مختلف یک خانه کوچک

با توجه به این که هر خانه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و هر رنگی القا کننده یک حس منحصر بفرد است. در این  قسمت تصمیم داریم تا رنگ مناسب برای هر بخش را به طور جداگانه بیان کنیم:

  • بهترین رنگ برای اتاق نشیمن خانه‌های کوچک: رنگ‌هایی همچون کرم، بژ و سفید معمولا برای این بخش از خانه مناسب هستند زیرا هماهنگ کردن آن‌ها با سایر رنگ‌ها بسیار ساده است.
  • بهترین رنگ برای اتاق خواب خانه‌های کوچک: آبی روشن، سبز روشن و صورتی روشن بهترین رنگ برای اتاق خواب خانه‌های کوچک به شمار می‌روند زیرا این رنگ‌ها آرامش را در افراد ایجاد می‌نمایند.
  • بهترین رنگ برای آشپزخانه خانه‌های کوچک: رنگ‌هایی مثل سفید، کرم و‌ بژ جزو رنگ‌های مناسب برای آشپزخانه، خانه‌های کوچک محسوب می‌شوند چون این قبیل از رنگ‌ها حس تمیزی و‌پاکیزی را به افراد القا می‌کنند.
  • بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی خانه‌های کوچک: برای سرویس بهداشتی خانه‌های کوچک نیز باید از رنگ‌های روشنی که القا کننده پاکیزگی هستند، استفاده شود. رنگ‌هایی مثل سفید، کرم، زرد روشن و… از جمله رنگ‌های مناسب برای سرویس بهداشتی به شمار می‌روند.
  • بهترین رنگ برای راهرو خانه‌های کوچک: رنگ طوسی و رنگ کرم بهترین رنگ‌ها برای راهروی خانه‌های کوچک هستند. چون این رنگ‌ها باعث می‌شوند راهرو بزرگ و روشن به چشم بیاید. همچنین راهرو یک مکان پر تردد است و در معرض گرد و غبار قرار دارد پس رنگ آن باید طوری باشد که لکه یا گرد و غبار را نشان ندهد. رنگ طوسی و کرم معمولا لکه‌ها و گرد و غبار را نمایان نمی‌کنند.

قیمت نقاشی ساختمان در کرج در تیم رویال پینت

نکات مهم برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای خانه های کوچک

  1. برای رنگ دیوارها رنگی را انتخاب کنید که در طولانی مدت برای شما جذاب باشد و اصطلاحا موجب دلزدگی شما نشود. معمولا رنگ‌های خنثی و رنگ‌های روشن مانند رنگ سفید، کرم، آبی روشن و… جزو رنگ‌هایی هستند که پس از گذشت یک بازه زمانی طولانی هنوز هم برای شما مانند روز اول جذاب خواهند بود.
  2. هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها حتما رنگی را انتخاب کنید که هماهنگ‌کردن آن با سایر رنگ‌ها آسان باشد. چون اگر رنگی را برای دیوار انتخاب کنید که به سختی با سایر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود، برای انتخاب سایر لوازم مانند کف‌پوش، مبل، پرده و… با چالش عجیبی مواجه خواهید شد. معمولا رنگ‌ها خنثی و رنگ‌های روشن با اکثر رنگ‌ها قابل هماهنگ شدن هستند.
  3. در صورتی که برای دیوارها ی خانه خود تمایل دارید که از رنگ‌های تیره استفاده کنید، رنگ سایر لوازم را ترجیحا روشن انتخاب نمایید تا فضای خانه شما تاریک و دل‌گیر نشود. همچنین، در صورت استفاده از رنگ‌های تیره برای دیوارها، حتما به نورپردازی خانه توجه کنید و از لامپ‌هایی که مصرف پایین ولی نور زیاد دارند، برای نورپردازی خانه استفاده نمایید.
  4. هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها حتما به سبک دکوراسیون خانه توجه کنید. مثلا رنگ طوسی برای دکوراسیون سبک مدرن بسیار مناسب است.
  5. هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها، سلیقه و نظر تمام افرادی که در آن خانه سکونت دارند را در نظر بگیرید و بهتر است که تمام ساکنین خانه هنگام انتخاب رنگ با هم مشورت و هم‌فکری داشته باشند.

 

کلام آخر

در این مطلب ۱۰ مورد از بهترین رنگ‌هایی که برای خانه‌های کوچک مناسب است را به همراه وبژگی‌های آن‌ها معرفی کردیم. چون هر رنگی دارای یک پیام خاص است و می‌تواند بر روی جذابیت فضا یا بزرگ به نظر رسیدن آن تاثیر بگذارد.

اگر قصد نقاشی منزل خود را دارید و برای انتخاب رنگ ‌مناسب دچار تردید هستید، حتما با کارشناسان شرکت خدمات ساختمانی رویال پینت تماس حاصل فرمایید. چون کارشناسان این مجموعه با ویژگی‌های تمام رنگ‌ها و اثراتی که بر روی فضای خانه شما می‌گذارد، شناخت کامل دارند. در نتیجه می‌توانند شما را راهنمایی کنند تا یک انتخاب صحیح داشته باشید.

 

 

نظرات کاربران

مشاوره