بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین

بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین
دسته : دکوراسیون داخلی

اتاق خواب زوجین محلی برای برقراری لحظات عاشقانه بین آن‌ها و استراحت کردن است. از آنجایی که رنگ‌ها بر روی خلق و خوی افراد تاثیر می‌گذارند پس هنگام انتخاب رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر باید بسیار دقت کرد چون اگر از رنگ‌های نا‌مناسب برای دکوراسیون اتاق زن و شوهر استفاده شود، بدون شک خلق آن‌ها در اتاق  به هم می‌ریزد و احساس آرامش و نشاط در آن‌ها به وجود نمی‌آید. در نتیجه ممکن است که ارتباط بین آن‌ها با چالش و مشکل مواجه شود.

پس اگر به دنبال یک رنگ مناسب برای اتاق خواب مشترک بین خودتان و همسرتان هستید، حتما این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید زیرا قصد داریم تا ۱۲ رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر را به شما پیشنهاد دهیم.

نقاش حرفه ای ساختمان در تهران در تیم رویال پینت

  ۱۲ رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر

هر رنگی که در اطراف ما وجود دارد القا کننده یک حس جدید در افراد است پس هنگام انتخاب رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر باید به حسی که رنگ در ذهن افراد ایجاد می‌کند توجه کرد. به همین منظور در این بخش لیستی از بهترین رنگ اتاق خواب زن و شوهر را معرفی کردیم:

رنگ سفید

رنگ سفید نماد صلح و آرامش است و جزو رنگ‌های خنثی به حساب می‌آید. استفاده از این رنگ برای اتاق زن و شوهر باعث می‌شود که اتاق آن‌ها تمیز، پرنور و بزرگ به نظر بیاید. همچنین بزرگترین مزیت رنگ سفید این است که با هر رنگی و تناژ رنگی، هماهنگ می‌شود و هارمونی جذابی را ایجاد می‌نماید.

رنگ مشکی

شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما رنگ‌ مشکی نیز از جمله رنگ‌هایی است که باید در لیست بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر قرار بگیرد.  به کار بردن این رنگ برای اتاق خواب باعث خلق یک فضای خاص و منحصربفرد خواهد شد. البته استفاده از رنگ مشکی به طور مطلق برای اتاق خواب زن و شوهر،جالب نیست و باید آن را با سایر رنگ‌ها مانند رنگ نسکافه‌ای، بژ و خاکستری ترکیب کرد.

همچنین لازم به ذکر است که زمانی مناسب است که اتاق آن‌ها فضای بزرگی داشته باشد زیرا استفاده از این رنگ برای اتاق‌های کوچک، موجب کوچک و تاریک به نظر رسیدن اتاق می‌شود.

رنگ قرمز

رنگ قرمز برای اتاق زوج ها

رنگ قرمز معمولا به عنوان رنگ عشق شناخته می‌شود و بسیاری از کارشناسان‌ حوزه روانشناسی رنگ‌ها معتقدند که این رنگ جادویی، عشق و صمیمیت بین دو نفر را افزایش می‌دهد. پس می‌تواند بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر باشد.

البته ناگفته نماند که زیاده‌روی در استفاده از رنگ قرمز برای اتاق زوجین، باعث افزایش اضطراب و سنگین شدن فضای می‌شود. به منظور برای جلوگیری از این اتفاق و خنثی کردن اثر آن، بهتر است که رنگ قرمز با یک رنگ دیگر مانند رنگ سفید یا طوسی ترکیب شود. یعنی اگر رنگ یک دیوار اتاق قرمز است، سایر دیوارها سفید یا طوسی باشد.

رنگ صورتی

رنگ صورتی از ترکیب رنگ سفید با رنگ قرمز به وجود می‌آید پس خاصیت رمانتیک بودن رنگ قرمز را نیز دارد. البته به دلیل داشتن رنگ سفید، لطافت بیشتری نسبت به رنگ قرمز دارد. با این تفاسیر می‌توان گفت که رنگ صورتی بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر است زیرا هم باعث ایجاد حس عشق و صمیمیت بین دو نفر می‌شود و هم آرامش و لطافت را در افراد زنده می‌کند.

لازم به ذکر است که برای استفاده از رنگ صورتی برای اتاق زن و شوهر نباید افراط به خرج داد و بهترین حالت ممکن این است که رنگ صورتی با رنگ طوسی و سفید، ترکیب شود.

بیشتر بخوانید

بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب

رنگ زرد

رنگ زرد بهترین رنگ اتاق خواب زن و شوهرهایی است که اتاق آن‌ها پنجره ندارد و نورگیر نیست زیرا این رنگ هم‌رنگ با نور آفتاب است و موجب روشن‌ به نظر رسیدن اتاق و افزایش انرژی افراد می‌شود. در رابطه با خواص رنگ زرد هم می‌توان گفت که اعتماد به نفس افراد را بالا می‌برد، باعث افزایش انرژی مثبت افراد می‌شود و یک رنگ سرگرم‌کننده است.

رنگ سبز

رنگ سبز برای اتاق خواب

رنگ سبز رنگی است که در طبیعت به وفور دیده می‌شود و طبق قاعده روانشناسی رنگ‌ها، رنگ سبز  احساس آرامش و امنیت را در افراد زنده می‌کند. به همین منظور در صورتی که از رنگ سبز برای اتاق زوجین استفاده شود، آن‌ها بعد از یک روز پرمشغله می‌توانند با آرامش و بدون نگرانی در کنار هم وقت بگذرانند.

با توجه به اینکه برای سایر رنگ‌ها نیز یک رنگ مکمل معرفی کردیم، در رابطه با رنگ‌های مکمل رنگ سبز برای اتاق زوجین می‌توان گفت که ترکیب رنگ سبز با رنگ سفید، بژ، قهوه‌ای و نارنجی موجب خلق یک فضای آرامش بخش و صمیمی خواهد شد.

رنگ نارنجی

بر اساس قاعده روانشناسی رنگ‌ها، رنگ نارنجی باعث افزایش انرژی مثبت در فضا می‌شود. همچنین این رنگ می‌تواند میزان شادی و انگیزه را افراد در افزایش دهد. از آنجایی که انرژی مثبت لازمه یک رابطه عاشقانه است، در نتیجه، رنگ نارنجی، از جمله رنگ‌هایی است که باید در لیست بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر قرار بگیرد.

بدون شک اگر تمام دیوارهای اتاق به رنگ نارنجی باشند، فضای جذاب و زیبا نخواهد بود. در نتیجه برای آن که زیبایی رنگ نارنجی بهتر دیده شود، می‌توان آن را با رنگ کرم یا سفید ترکیب کرد.

بیشتر بخوانید

آموزش رنگ زدن سقف

رنگ آبی

رنگ آبی نیز از جمله رنگ‌هایی بوده که تداعی‌گر حس آرامش در افراد است پس باید گفت که این رنگ است. چون در وهله اول موجب خواب بهتر و احساس آرامش در زوجین می‌شود و هم این که دکوراسیون اتاق را خاص و زیبا می‌کند.

رنگ سبز- آبی

رنگ سبز- آبی همان‌طور که از نام آن پیداست، رنگی بین رنگ سبز و آبی است. پس ویژگی هر دو رنگ را دارد و استفاده از این رنگ برای اتاق زوجین احساس آرامش را در فضا ایجاد می‌نماید زیرا خصیصه اصلی رنگ‌هایی همچون سبز و آبی  آرامش‌بخش بودن است.

رنگ ارغوانی یا بنفش

رنگ بنفش برای اتاق خواب زوجین

رنگ ارغوانی نیز رنگی است که در مجموعه رنگ‌های رمانتیک و عاشقانه قرار می‌گیرد و حس صمیمیت و‌عشق را افراد زنده می‌کند چون در ترکیبات این رنگ از رنگ قرمز هم استفاده شده است. از طرف دیگر این رنگ القا کننده آرامش نیز است زیرا برای ساختن آن از رنگ آبی هم استفاده می‌شود. در نتیجه استفاده از این رنگ برای اتاق زوجین موجب به وجود آمدن حس آرامش، صمیمیت و عشق می‌شود.

البته این نکته را باید اضافه کرد که افراط در رنگ ارغوانی در اتاق خواب موجب بی‌خوابی می‌شود. پس باید این رنگ نیز با سایر رنگ‌ها مثل رنگ سفید یا رنگ‌های خنثی ترکیب شود.

رنگ کرم

رنگ کرم مانند رنگ سفید یک رنگ خنثی است و به راحتی با اکثر رنگ‌ها قابل ترکیب شدن است. البته ترکیب رنگ کرم با رنگ‌هایی همچون رنگ طلایی، مسی و قهوه‌ای یک فضای خاص و شیک را خلق می‌کند. در رابطه با خواص رنگ کرم باید گفت که القا کننده حس آرامش در افراد بوده و موجب خواب راحت ا خواهد شد.

رنگ نقره‌ای

رنگ نقره‌ای بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر به شمار می‌رود چون تداعی کننده نور ماه است و موجب یک خواب راحت و آرامش‌بخش خواهد شد. تقویت حس برتری، خلاقیت، آگاهی، نبوغ و… از جمله خواص رنگ‌ نقره‌ای به شمار می‌رود.

کلام آخر

در این مقاله ۱۲ رنگ را به عنوان بهترین رنگ اتاق خواب زن و شوهر معرفی کردیم و خواص هر رنگ را به طور مختصر بیان نمودیم. چون اکثر زوج‌ها هنگام انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب زن و شوهر با چالش روبرو می‌شوند و‌نمی‌دانند که چه رنگی برای اتاق خواب آن‌ها مناسب است.

در صورتی که شما هم برای انتخاب رنگ اتاق خود بر سر دوراهی مانده‌اید با شرکت خدمات ساختمانی رویال پینت تماس بگیرید زیرا کارشناسان این مجموعه به تمام قواعد روانشناسی رنگ‌ها تسلط بالایی دارند و شما را راهنمایی می‌کنند.

نظرات کاربران

مشاوره